üsküdar ümraniye çekmeköy metrosu açılış tarihi

Üsküdar-Çekmeköy metrosu ne zaman bitecek?

Genel Uğurcan Tokay 08.05.2015
İBB'nin 17 kilometre uzunluğa sahip Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu 26 Eylül 2016 günü hizmete açılacak.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Anadolu Yakası'nda milyonlarca kişiyi taşıyacak ve trafiği büyük ölçüde rahatlatacak olan projesi Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunda açılış tarihi belli oldu. İBB yetkilileri, projede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve 26 Eylül 2016 günü projenin hizmete açılmasının planlandığını söyledi.

126 vagon 17 kilometrede hizmet verecek

17 kilometre uzunluğa sahip olacak olan metro projesinde toplam 16 istasyon bulunacak. 126 vagonun hizmet vereceği Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy-Sancaktepe metrosu 4 ilçeyi birleştirmiş olacak.

üsküdar ümraniye çekmeköy metrosu durakları

26 dakikaya iniyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise son açıklamasında bu metro hattı ile Üsküdar'la Sancaktepe arasındaki mesafenin 26 dakikaya ineceğini söyledi.

İşte duraklar

Üsküdar, Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl ve Çekmeköy

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

üsküdar ümraniye çekmeköy metrosu ne zaman bitecek üsküdar ümraniye çekmeköy açılış tarihi üsküdar ümraniye çekmeköy ne zaman açılacak üsküdar çekmeköy sancaktepe metrosu açılış