büyük beyaz okul binası

Türkiye’nin en büyük lisesinde sona yaklaşıldı

Genel Rüya Tulumbacı 22.10.2015
Dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin eğitim göreceği Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi’nin inşaatı tamamlandı.
Bursa'da Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan ve temeli geçen yıl atılan Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi'nde sona yaklaşıldı. Toplam 21 bin 402 metre alan üzerinde inşa edilen lise, 36 derslik ve 750 öğrenci kapasiteli yükseliyor. Kaba inşaatı tamamlanan lisede zemin kaplama, sıhhi tesisatın döşenmesi ve sıva gibi ince işçilikler devam ediyor.

Uluslararası Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi'nde 36 derslik, 450 yatak kapasiteli yurt, yemekhane, kapalı ve açık spor salonu, konferans salonu ve kafeteryalar bulunacak. 
İsmini Osmanlı'nın ilk ve tek şehit padişahı Sultan Murat Hüdavendigar'dan alan lisede yalnızca Türkiye'den değil, dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler eğitim görecek.

Okul inşaatını ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Geleceğimizin teminatı gençlerimizin daha kaliteli bir eğitim alarak, modern Türkiye'nin inşasında etkin bir rol almalarını sağlamak her zaman birinci önceliğimiz oldu. Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi de, gençlerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmesi adına yaptığımız en büyük bütçeli yatırımlarımızdan birisi. Uluslararası bir kimliğe sahip olacak okulumuzda, öğrenciler, okulun kuruluş felsefesine uygun olarak yetişecek ve dünyada dostluk, barış ve kardeşliğin yeniden tesisine büyük katkı sağlayacak” dedi.

Türkiye lise imam hatip lisesi Murat Hüdavendigar İmam Hatip Lisesi