trabzonspor stadı

Trabzonspor'un arenası yeni sezona hazır!

Genel Zeynep Karabağ 14.03.2015
Deniz yüzeyi doldurularak inşa edilen Türkiye'deki ilk stadyum özelliğine sahip Akyazı Stadyumu Projesi'nde, kaba inşaatın büyük bölümü tamamlandı.
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Trabzon'da yapımına başlanan “Türkiye'nin denize dolgu alanına yapılan ilk stadı"nın kaba inşaatının yüzde 98'lik kısmı tamamlandı. 

Akyazı mevkisinde deniz dolgu alanının tamamlanmasının ardından 24 Kasım 2013'te temeli atılan 41 bin 461 seyirci kapasiteli statta çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Trabzonspor Kulübünün Akyazı Projesinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erol İbrahimağaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kaba inşaatın yüzde 98'inin bittiğini anlatarak, "Çelik kolonlar geliyor. Şantiyeye gelen kolon sayısı 16'yı bulmuş durumda. Fabrikada imalat devam ediyor. Loca hazırlanıyor, bodrum katlarda imalatlar devam ediyor" dedi.

trabzonspor akyazı stadyumu

TRABZON'UN FETHİNİ SİMGELİYOR

Stadının 2015-2016 futbol sezonuna yetişmesini hedeflediklerini dile getiren İbrahimağaoğlu, İbrahimağaoğlu, bu konuda çalışmaların hızla sürdüğünü ifade etti. 

İbrahimağaoğlu, stadın 41 bin 461 kişilik olacağını belirterek "1461 Trabzon'un fethini simgeliyor. UEFA standartları gereği de statların 40 bin kişinin altında olmaması gerekiyor, inşallah bu statta nice şampiyonluklar yaşayacağız. Stat tamamladıktan sonra en yakın zamanda şampiyon olacağız. Hüseyin Avni Aker'in tarihinde nasıl Dozer Cemiller, Kadirler, Şenollar varsa Akyazı'da da İnşallah yeni efsaneler yetişecek Stadyum kendi kendini hatta dışarıdaki kirli havayı temizleme özelliğine sahip" ifadelerini kullandı.

AKYAZI'DA YOK YOK! 

Avrupa'nın en modern spor tesisleri arasında gösterilen Trabzon Akyazı Spor Kompleksi projesinde, stadyumun yanı sıra birçok hizmet sunulacak. 

Kapalı Otopark Kapasitesi: 438 araç 
Açık Otopark Kapasitesi: 1.041 araç 
Tuvalet Sayısı: 159 (40 Boyan. 10 Engelli) 
Restoran/Kafe: 6 adet 
Lounge: 4 adet 
Büfe: 20 adet 
Toplantı Salonu: 3 adet 
Ofis: 28 adet 
FanShop: 7 adet 
TV Stüdyosu: 3 adet 
Yayın Odası: 5 adet

KOLTUK RENGİNİ TARAFTAR SEÇECEK 

Yeni stadın loca gelirlerinden büyük bir ekonomik rahatlama bekleyen Trabzonspor yönetimi statla ilgili tüm girişimler için taraftarla da görüşecek. İsim ise henüz belli değil. 

Statta hazırlanan 123 locanın da kaba inşaatının tamamlandığını belirten stattan sorumlu yönetici İbrahimağaoğlu, bu localardan ciddi gelir elde etmeyi planladıklarını anlattı. 

İbrahimağaoğlu, Trabzonspor taraftarının görüşlerini de dikkate aldıklarını vurgulayarak, "Tribün koltuklarını taraftarımız seçecek. 3 renk belirlenecek, bunlardan biri seçilecek Taraftarlarımızın her önerileri, eleştirileri baş tacımız. Stadın ismi konusunda da firmalarla görüşme halindeyiz" şeklinde konuştu.

TRABZON AKYAZI PROJESİ 

İş Bitim Tarihi: 29 Mayıs 2015 
Toplam Arsa Alanı: 418 bin 89 metrekare
Stadyum İnşaat Alanı: 134 bin 915 metrekare 
İGSM Binası İnşaat Alanı: 4 bin 536 metrekare 
Kamp Eğitim Merkezi İnşaat Alanı: 6 bin 655 metrekare

Akyazı Stadyumu trabzonspor stadı