ankara emniyet mudurlugu

Tadilatları Çankaya Belediyesi yapacak!

Genel Uğurcan Tokay 21.07.2016
15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında hasa gören konut ve binalarda onarım çalışması başlıyor.
Çankaya Belediyesi ekipleri, 15 Temmuz'da yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında savaş uçakları tarafından bombalanan, Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığı'na giderek hasar ve zarar tespit çalışmalarına katıldı ve ardından Özel Harekat Daire Başkanlığı'nın bir kısmının tadilatını üstlendi.

AA muhabirinin Çankaya Belediyesi'nden edindiği bilgiye göre, darbe girişiminden sonra Çankaya Belediyesi, Çankaya Kaymakamlığının koordinasyonunda hareket etti.

Mecliste bulunan bütün siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve Türkiye'nin her yerinden vatandaşların birlik ve beraberlik mücadelesi verdiği darbe girişimi gecesi, Çankaya Belediyesi de bütün imkanlarını seferber ederek bu mücadeleye destek verdi.

Çankaya Belediyesi ayrıca darbe girişimi sırasında şehit düşen 40 vatandaşın cenazesini Ankara içinde, 5 vatandaşı cenazesini da Ankara dışına taşıdı. Ayrıca şehitlerin evleri önüne taziye çadırları kurarak, buralardaki vatandaşların yiyecek ve içecek ihtiyaçları karşılandı.

Zarar ve hasar tespit çalışmaları sürüyor

FETÖ'nün darbe girişimi nedeniyle kentte meydana gelen tahribat da gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.  AA muhabirinin, Ankara Valiliği'nden edindiği bilgiye göre, kentte meydana gelen tahribata ilişkin çalışmalara Çankaya ve Yenimahalle kaymakamlıkları bünyesinde oluşturulan komisyonlar işbirliğiyle 16 Temmuz Pazar günü başlandı.

Valilik tarafından, bugün itibariyle, 194 araç, 193 işyeri, 147 konut ile 3 binanın dış cephesinin zarar gördüğünü tespit ettiklerini ve çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi.

15 temmuz fetö darbe girişimi çankaya belediyesi