Sophia Loren

Sophia Loren'in 50 yatak odalı muhteşem villası!

Genel Zeynep Karabağ 06.03.2015
Ünlü İtalyan sinema sanatçısı Sophia Loren'nin muhteşem villası 1964'te işte böyle fotoğraflanmıştı...
Bugün tam 90 yaşında olan Sophia Loren'in çocukluğu sefalet içerisinde geçmiş. Oscar ödüllü güzel oyuncunun hayatı bir güzellik yarışmasıyla değişiyor.

Sophia Loren gerçek adıyla Sofia Villani Scicolone, 15 yaşında film yapımcısı Carlo Ponti'ye aşık oluyor. Bu da tam olarak 1950'ye tekabül ediyor.

sophia loren

Ancak Sophia Loren aşkına kavuşabilmek için 7 yıl bekliyor. Çünkü Carlo Ponti evlidir ve o zamanlar İtalya'da boşanmak yasaktır. 

İtalya'da boşanma yasallaşınca Carlo Ponti eşinden ayrılarak Sophia Loren ile Meksika'da evlendi.

Sophia Loren ve Carlo Ponti, 50 yıl evli kaldılar. Evlilikleri, Carlo Ponti'nin ölümüne dek devam etti. Ponti, 2007'de hayata gözlerini yumdu. 

Loren kocasını o kadar seviyordu ki o öldükten sonra yeniden evlenip evlenmeyeceğini soranlara, bir daha bir insanı o kadar sevemeyeceğini ve asla evlenmeyeceğini söylüyordu. 

Ponti ve Loren 1957 yılında evlendiğinde, Ponti ona ‘dünyadaki en güzel eve' sahip olmayı vaadetmişti.

Ponti sözünde durdu ve 16. yüzyıldan kalma, geniş bir arazi üzerinde yer alan, 50 odalı ve büyük bir konuk evi olan bu villaya yerleştiler. Sophia bu villada film yapımcısı eşi Carlo Ponti ile birlikte yaşıyordu.

1964 yazında, LIFE fotoğrafçısı Alfred Eisenstaedt, Sophia Loren'in Roma'daki muhteşem villasına konuk oldu. Fotoğrafçı Eisenstaedt, Sophia'nın gösterişli film yıldızı yaşamına bir dizi fotoğrafla tanıklık etti.

Sophia Loren Carlo Ponti