Seda Sayan

Seda Sayan’ın başı kafesiyle dertte!

Genel Zeynep Karabağ 28.03.2015
Beyoğlu’nda 3 yıl önce satın aldığı kafe, Seda Sayan’ın başına dert oldu.
Sayan hakkında, SİT alanında bulunan kafede değişiklik yaptığı gerekçesiyle dava açıldı.

Şarkıcı Seda Sayan, üç yıl önce Beyoğlu'nda satın aldığı kafe nedeniyle mahkemelik oldu. Sayan ve kafede kiracı ve işletmeci olan çalışan 3 kişi hakkında, SİT alanı içerisinde yer aldığı belirtilen kafede yapılan değişiklikle ‘Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu'na Muhalefet' suçundan 2'şer yıldan 5'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İstanbul Adalet Sarayı'nda bulunan Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmada tutuksuz sanıklardan Rıdvan Beşer hazır bulundu. Seda Sayan ise yoğun işlerini gerekçe göstererek duruşmaya katılmadı.

Eylüle ertelendi

Sanık Beşer yaptığı savunmasında suçlamaları kabul etmediğini söyledi. Sayan'ın da aralarında bulunduğu diğer üç tutuksuz sanığın ifadesinin bir sonraki duruşmada alınmasına karar veren mahkeme, duruşmayı eylül ayına erteledi. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iki sayfalık iddianamede, Seda Sayan, Özlem Özgür Bükülmez, Senem Cimilli Gürler ve Rıdvan Beşer ‘şüpheli' sıfatıyla yer aldı.

Cumhuriyet Savcısı Onur Ekinci tarafından hazırlanan iddianamede şüpheli Sayan'ın Beyoğlu'ndaki kafenin sahibi olduğu, diğer şüphelilerin de kiracı ve işletmeci oldukları kaydedildi. 

Milliyet

Seda Sayan