sea pearl ataköy projesinin önündeki deniz

Sea Pearl, Cityscape'te 20 milyon dolarlık satış yaptı!

Genel Uğurcan Tokay 09.09.2015
Sea Pearl Ataköy projesinin tanıtılacağı toplantıya Özen Kuzu ev sahipliği yapacak.
Kuzu Grup, Ataköy bölgesinde hayata geçirdiği Sea Pearl projesini Cityscape Global 2015 Fuarı'nda görücüye çıkarıyor. Körfezli yatırımcılardan yoğun ilgi gören projenin organizasyona damga vurması bekleniyor. Fuarın ilk gününde yabancıların gözdesi haline gelen Sea Pearl Ataköy'de fuarın ilk gününde 20 milyon dolarlık satış yapıldı.

Yüzde 20'sini yabancılar satın aldı

Kuzu Grup standında gerçekleştirilen toplantıda önemli detaylar aktaran Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu 'Kurumsal yatırımclar var fuarda. Geçen seneye oranla daha sakin geçiyor ancak yatırımcı açısından daha iyiydi. Burada Ataköy için satışlar yaptık, 6 tane sözleşme imzaladık. Bu fuardan beklentimiz her zaman dediğimiz gibi nasip kısmet. Sea Pearl'de yabancıya satışlarda yüzde 20, toplam satışlarda ise yüzde 35'deyiz. İnşaatta ise ilk etabın yüzde 40'ındayız ve 2017 Temmuz'da teslim edeceğiz' diye konuştu.

Kuzu Ankara'ya 500 milyon dolar yatıracak

Ankara ve İstanbul yatırımları hakkında da bilgiler veren Özen Kuzu 'Projelerimizde hiçbir değişiklik yok. Effect projemizin Ekim'de lansmanı olacak. Sea Pearl'de yabancılara yüzde 30 peşin 24 ay vade yapıyoruz. Projemizde yatırım yapanların tamamı oturum amaçlı satın alma yapıyor. Seçimleri bekliyoruz, sonucuna göre değerlendirme yapacağız. Ancak herhangi bir olumsuzluk görmüyoruz. Ankara projelerimizde yerliye daha çok yoğunlaşacağız. Birisi 350 milyon dolar, diğeri 150 milyon dolar yatırım değerine sahip. İki projede konut+ticaret konseptinde inşa edilecek. Effect projesinde 250 konut, residence, ofis ve AVM bulunacak. Yıldız projesinde ise 150 konut ve çarşı var' dedi.

Zeytinburnu projesi geliyor

Arsa portföyü hakkında da bilgiler veren Kuzu 'İstanbul'da Zeytinburnu bölgesinde bir arsamız var. Sahile yakın değil, daha içeride kalıyor. Hak sahipleriyle anlaşmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki günlerde detaylarını paylaşacağız' ifadelerini kullandı.

Emlaktasondakika.com ekibi Dubai'den bildiriyor...

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

 

kuzu grup cityscape sea pearl cityscape