Ticarete atılan ünlüler

Sanat dünyasının ünlü isimleri ticareti sevdi!

Genel Emine Pile 30.03.2015
Oyuncu, şarkıcı derken hemen her ünlü sanatçı farklı sektörlere yöneldi ve ticarette de para kazanmaya başladı.
Sanat dünyasının birçok sevilen ismi kazandığı parayı yatırım için kullanıyor. Ticarete atılan ünlüler yaptıkları işin yanında emlakçıdan sağlığa, kebapçıdan otel işine kadar farklı iş kollarını da yapıyor.  

Bu formu dolduran ev sahibi olma şansını yakalıyor!

İşte o ünlüler ve yaptıkları yatırımlar...   

Süperstar; diş, göz, fizik tedavi gibi bölümlerin olacağı bir sağlık merkezine ortak olacak.

Pekkan fit görünümüyle merkezin tanıtım çalışmalarını da yürütecek.

Oyunculuk ve sunuculuğun yanı sıra yat tekstiliyle ticarete atılan Pınar Altuğ, artık mücevhercilik de yapacak. Altuğ, annesinin adını verdiği mücevher koleksiyonunu tanıttı.

Oyuncu, koleksiyonuna ‘Selma by Pınar Altuğ' adını vermesinin sebebini, “Bana mücevher tutkusunu aşılayan annemdir. Bana hep, ‘Küçük de olsa mutlaka gerçek mücevher al' derdi. Mücevher işine girince de markama annemin adını verdim” sözleriyle anlattı.

Güzel yıldız internetten satışa sunulacak koleksiyonunda ilk aşamada 150 civarında farklı ürün olduğunu söyledi.

İŞ DEĞİŞTİREN DİĞER ÜNLÜLER 

Doksanların ünlü popçusu Ozan Orhon, şansını yeni bir sektörde deniyor.

Orhon, telefonla bağlandığı Söylemezsem Olmaz programına yaptığı açıklamada Kıbrıs'ta bir otelde müşteri temsilciği yaptığını açıkladı.

Zaten turizmcilik okuduğunu ifade eden Orhon, sanat hayatı ile bu işi yürüteceğini söyledi.

Şarkıcı, çok yakında yeni bir albüm çıkaracağının da müjdesini verdi.

Öte yandan bir zamanlar fazla kilolarıyla çok konuşulan Orhon bu konuyla ilgili de "Artık kilolu değilim" dedi.

Orhon bir zamanlar ünlü manken Ebru Şallı'yla evliydi.

DAVUTGÜLOĞLU İNŞAAT SEKTÖRÜNE GİRDİ 

Şarkıcı Davut Güloğlu, müzik sektöründen kazandığı parayla inşaat şirketi kurdu. 

Oğlu Cengizhan ile ortak DG Yapı İnşaat adlı bir şirket kuran Güloğlu, eski yapıları yıkıp kentsel dönüşüm çerçevesinde yeniliyor.

Kartal civarındaki yapıları yenileyen Güloğlu “Durmak yok, Allah'ın izniyle yola devam. DG Yapı İnşaat ‘Değişim Güzeldir' sloganıyla yoluna devam ediyor.

Şehirler kentsel dönüşümle güzelleşsin, depremden korunmak için yapılarımızı yenileyelim, kentsel dönüşüme alkış” açıklamasını yaptı.

HANDE YENER BEACH AÇIYOR 

Hande Yener, Yalıkavak'ta beach açıyor.

Marinadaki beach'in açılışını yaz başında büyük bir partiyle yapmayı planlayan Yener, mekanında hem ünlü şarkıcıları hem de DJ'leri ağırlayacak. Şarkıcı, bu proje nedeniyle yaz baoyunca Yalıkavak'ta kalacak ve konserlerine oradan gidip gelecek.

KEBAP KRALİÇESİ 

Ünlü yorumcu Muazzez Ersoy da yiyecek sektöüne yatırım yaptı.

Ersoy, İstanbul Maltepe'de et lokantası olarak hizmet veren üç katlı bir binayı satın alarak ünlü bir kebapçıyla ortaklığa girdi.

ÜNLÜ GECE KULÜBÜNÜ SATIN ALDI 

Ekranın en çok kazanan ünlülerinden Seda Sayan da gece hayatına yatırım yaptı.

Sayan, İstanbul'un en eski ve ünlü gece kulüplerinden Etiler Şamdan'ı satın aldı.

EMLAK ZENGİNİ KIVANÇ 

Ekranın en çok kazanan isimlerinden Tatlıtuğ satın aldığı pahalı arabalarla tanınıyor. Onun yatırım yaptığı bir başka alan da emlak.

Tatlıtuğ önce Göcek'ten 700 bin TL değerinde bir villa satın aldı. Daha sonra İstanbul Gümüşsuyu'nda deniz manzaralı bir ev satın alan Tatlıtuğ, 1 milyon 300 bin TL değerinde lüks bir villa sahibi olmuştu.

ÖNCE OTEL SONRA GECEKONDU 

Kazandığı parayı gayrımenkule yatıran Kenan İmirzalıoğlu, son olarak Cihangir'de bir bina aldı. Ünlü oyuncu, restore ettirdiği bu binayı butik otel olarak hizmete sokacak.

Talimhane ile yetinmedi Daha önce Talimhane'de bir bina satın alıp restore ettiren ve butik otele çeviren Kenan İmirzalıoğlu, şimdi de Cihangir'e el attı.

Ünlü oyuncunun Hüseyin Ağa Bahçe Sokak'taki eski bir binayı satın aldığı ve butik otel yapmak üzere restore ettirdiği ortaya çıktı.

Yeni yatırım gecekonduya İmirzalıoğlu'nun yeni binası, bodrumla beraber toplam 7 kattan oluşuyor ve her katta 45'er metrekarelik iki daire bulunuyor.

Uzun zamandır kendisi de Cihangir'de yaşayan oyuncunun, binayı geçen yıl 1.3 milyon TL'ye aldığı, ayrıca kısa süre önce aynı semtte bir gecekondu ile küçük bir arsa da edindiği ileri sürüldü.

Habertürk 

Ticarete atılan ünlüler farklı işler yapan ülüler