piknik için nereye gidilir

Piknik yapmak için en güzel 10 mekan!

Genel Zeynep Karabağ 02.05.2015
Havalar ısındı. Piknik yapmak için en güzel 10 mekanı sizin için araştırdık. Şehirden kaçmak isteyenler, huzur, temiz hava ve eğlence sizi bekliyor.
Piknik yapmak için en güzel 10 mekanı sizin için araştırdık. Uçurtma, hamak veya yürüyüşe kendinizi kaptırıp yemek yemeyi unutmayın. 

1) Her mevsim ayrı güzel: YEDİGÖLLER - BOLU

Dikkat edin. Göreceğiniz doğal güzelliklerden sonra piknik yapmaya fırsat bulamayabilirsiniz. Milli Park; çam, köknar, ıhlamur, gürgen ve meşe ağaçlarıyla dolu. Bu kadar temiz havanın ardından haliyle acıktınız. Her birinin farklı hikâyesi olan yedi göl manzarası eşliğinde karnınızı doyurun. Parkın içerisinde yer alan üretim çiftliğindeki geyikleri de görmeden dönmeyin. (İstanbul'a 235 km, Bursa'ya 240 km)

2) Şehrin içinde: NEŞETSUYU - İSTANBUL

İstanbul canınızı sıktıysa, Belgrad Ormanı'nda huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. Erçağ Akın “Hazırlık yapmadan da gidebilirsiniz. Neşet Suyu'nun içindeki tesislerde her şey var'' diyor. (Şehir merkezine 22 km.)

3) Ulaşımı kolay: ABANT - BOLU

bolu abant

1328 metre yükseklikteki tabiat parkı dağların arasındaki göl manzarasıyla sizleri bekliyor. Dünyada sadece burada bulunan endemik ‘Küçük Taraklı Semender'i de görebilirsiniz. (İstanbul'a 200 km / Ankara'ya 155 km)

4) Karadeniz'in serin suları: KİLYOS - İSTANBUL

Havaların ısınmasıyla Kilyos yeniden piknikçilerin uğrak yeri haline geldi. Yaz sıcağında serinlemek istiyorsanız Karadeniz'in soğuk suları sizleri bekliyor. (Şehir merkezine 40 km)

5) Bir klasik: POLONEZKÖY- İSTANBUL

polonezköy

Ormanın içi yürüyüş parkurları ve yeşillikleriyle sizi bekliyor. Özellikle, haziran ayında gerçekleştirilen kiraz festivalini kaçırmamanızı tavsiye ederiz. (Şehir merkezine 25 km)

6) Uçurtmanı hazırla: AHLATLIBEL - ANKARA

İçerisinde tenis kortu, basketbol, voleybol, futbol sahası, gokart pisti, restoran ve büfeleri var. Mogan Gölü'nü seyrederek çayınızı içebilirsiniz. (Şehir merkezine 20 km)

7) Doğa, tarih ve mangal: AKÇAKOCA - DÜZCE

Batı Karadeniz'in en güzel noktalarından. Mangalınızı da hazır getiriyorlar. Tarih, mangal, doğa... Her şey hazır yani. Size düşen ateşi yellemek. (İstanbul'a 190 km)

8) Ada manzarası: KINALIADA - İSTANBUL

kınalıada

Burası mesire alanı değil, o yüzden tesis beklemeyin. Yanınıza bir piknik sepeti alıp, ada manzarasını seyretmenin tadına varın. Şehir merkezine 15 km

9) Saklı cennet :DEMİRCİLİKÖY - İZMİR

Aynur Tartan “Yeşil-mavi bir köye gidip sakin bir piknik yapmak isteyenlere hiç düşünmeden öneririm'' diyor. Haksız da sayılmaz. (Şehir merkezine 55 km)

10) Yayla havası: SORGUN YAYLASI - ANKARA

Çam ağaçlarıyla örtülü tepelerin çevrelediği Sorgun, doğa yürüyüşleri ve göl keyfi peşinde olanlar için oldukça güzel bir alternatif. (Şehir merkezine 115 km)

piknik yapmak için en güzel 10 mekan piknik için nerelere gidilir nerede piknik yapılır