Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane ziyareti sırasında bilgi alıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Gümüşhane'de

Genel İrfan Sisli 03.10.2015
Bakan Eroğlu, Gençlik Park Projesi, Harşit Çayı Dere Islahı ve Kanalizasyon Hattı Projesini yerinde inceledi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Gümüşhane'ye yaptığı ziyareti sırasında, ilk olarak Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksine ek olarak hazırlanan Gençlik Park Projesi inşaatını gezdi.

Belediye Başkanı Ercan Çimen'den projeye ilişkin bilgi alan Eroğlu, daha sonra DSİ'nin yürüttüğü Harşit Çayı Dere Islahı projesi ve projeye ek olarak uygulanan Harşit Çayı Kanalizasyon Hattı projesini inceledi.

‘Bu çay Gümüşhane için bir gerdanlık şeklinde olacak'

Veysel Eroğlu, burada yaptığı açıklamada, çalışma sayesinde Harşit Çayı etrafında muhteşem yeni alanlar oluşacağını belirterek, "Bu çay Gümüşhane için bir gerdanlık şeklinde olacak. Burası için ne masraf gerekiyorsa yapıyoruz. Milletvekillerimizin, belediye başkanımızın sıkı takibi sonucu projeyi devam ettiriyoruz" dedi.

Projenin maliyeti 50 milyon lira

Bakan Eroğlu, proje üzerinden bilgi vererek, şöyle devam etti:
"Burada bir kılavuz kanalı var. Yaz aylarında, sonbaharda su buradan akacak. Saniyede 500 metreküpe yakın debisi var. İki tarafta kanalizasyon boruları var, kolektörler var. Aşağı yukarı bu projenin maliyeti 50 milyon lira. Gümüşhane nüfus olarak küçük bir il ama hiç bir şehre bu kadar büyük yatırım yapmadık. Gümüşhane'nin bizim nezdimizde ayrı bir yeri var. Dolayısıyla bunları çok özel bir şekilde hazırladık. Dereler şehrin gerdanlığı olacak. Bu yüzden saçma sapan bir proje yapmadık. Çok modern şekilde perforje korkuluk yapıyoruz, son derece estetik olacak. Buraya her gelen, Harşit Çayı etrafında yürümekten büyük bir haz duyacak, koku olmayacak. Buranın peyzajını belediye yapacak, biz de destek vereceğiz."

Proje önümüzdeki yıl tamamlanacak

Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Çimen'in çalışkan olduğunu vurgulayarak, "Çalışmaları için teşekkür ediyoruz, çünkü bu işler takip edilmezse olmaz. Daha önce de bir belediye vardı bizde, geliyorduk ama belediye başkanımız 'bu dereyi ıslah edelim' diye sürekli bizi sıkıştırdı, heyecanla takip etti. İnşallah proje önümüzdeki yıl tamamlanacak, para sıkıntısı yok" şeklinde konuştu.

Bakan Eroğlu'na ziyaretleri sırasında Vali Yücel Yavuz, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, AK Parti milletvekili adayı Cihan Pektaş ve diğer yetkililer eşlik etti.

Orman ve su işleri Veysel eroğlu Gümüşhane Gençlik Park Projesi