Ordu'da heyelan

Ordu'da heyelan korkuttu! Yollar ulaşıma kapandı!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 03.01.2015
Ordu Gülyalı'da sağanak nedeniyle 6 mahallede heyelan meydana geldi ve bazı mahalle yolları ulaşıma kapandı.
Üç gündür etkili olan sağanak nedeniyle ilçesinin Kestane, Ambarcılı, Hoşköy, Ürümbey, Yeniköy ve Turnasuyu mahallelerinde heyelan meydana geldi. Heyelan sonucu kapanan bazı mahalle yolları Gülyalı Belediyesine ait ekiplerce açılırken, kapalı bulunan Ürümbey Mahallesi yolunun açma çalışmaları devam ediyor. Hoşköy Mahallesi'nde ise risk altındaki 7 evden biri boşatıldı. 

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, gazetecilere yaptığı açıklamada, sağanağın ilçenin birçok bölgesinde heyelanlara yol açtığını söyledi.

Hoşköy Mahallesi'ndeki durumun diğer yerlere oranla daha kötü olduğunu dile getiren Şen, şunları kaydetti:

"Bölgemizde genelde heyelanlar sonucu yollar kapanıyor. Kapanan yolları iş makineleriyle temizleterek ulaşıma açıyoruz ancak Hoşköy'de durum biraz farklı. Belli bir bölgede heyelan var. Burada bir evimizi boşaltarak vatandaşlarımızı ilçe merkezinde başka bir eve naklediyoruz. Bu evin dışında 6 evimizde daha çatlaklar var. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yetkililerini bilgilendirdik. Kendileri en kısa zamanda buraya gelerek inceleme yapacaklar. Bütün imkanlarımızı kullanarak vatandaşlarımızın mağduriyetini en kısa sürede gidermeye çalışacağız."

AA

Ordu heyelan heyelan Ordu Ambarcılı