Ordu-Giresun Havalimanı havadan görüntüsü

Ordu-Giresun Havalimanı'na Giresunlu ilgisi...

Genel Emine Pile 10.07.2015
Giresun Valisi Hasan Karahan, Ordu-Giresun Havalimanı'nı en fazla Giresunlu yolcuların kullandığını söyledi.
Giresun'da yaşayan nüfusun en az iki katı gurbetçisi bulunduğunu belirten Vali Hasan Karahan, Havalimanı yapılmasıyla gurbetçilerin günü birlik memleketlerine geldiğini kaydetti.

Havalimanı Giresun'u hareketlendirdi 

Havalimanının gurbetçilere memleketi yakınlaştırdığını ifade eden Vali Karahan, “Havalimanı Giresun'u oldukça hareketlendirdi. Ankara ve İstanbul'da oldukça kalabalık bir Giresunlu nüfusu var. Havalimanının bu konumda olması hemşerilerimizi oldukça memnun etti. İş için günübirlik gelenler haricinde Giresun'a sadece yaz tatillerinde gelebilenler artık hafta sonu 2 günlüğüne memlekete kaçabiliyorlar. Havalimanı ve Giresun şehir merkezi arası 20 kilometre mesafede. Fındık sezonunun da yaklaşmasıyla geliş ve gidişlerle ilgili biletlerin çoğu Giresunlular tarafından alınmıştır” dedi.

Giresun yaylaları sezonun gözdesi oldu 

Havalimanının turizmi hareketlendirdiğine de dikkat çeken Vali Karhan, “ Havalimanı aynı zamanda turizmle ilgilide oldukça olumlu gelişmeler göstermekte. Artık bölgeye gelen gezginler açısından Giresun konaklaması oldukça yoğun. Otellerimiz ve yeme, içme mekanları çok hareketli. Giresun şehir merkezi olduğu kadar yaylalarda, havalimanı sayesinde geçen yıllara göre yoğun. Rotalar kapsamına alınan Giresun yaylaları konaklamalı turların 2015 sezonunda gözdesi haline gelmiştir Önümüzdeki sezonlarda da acenteler ve tur operatörlerinin Giresunla ilgili çok seçenekli rotalar hazırlayacağını ve uçaklı Karadeniz turlarında Giresun'a oldukça ihtiyaç olduğunu belirtmeleri memnuniyet vericidir” diye konuştu.

Giresun'a yapılacak turizm seyehatında yapılabilecek aktiviteler veya gezilecek yerlerle ilgili de bilgi veren Vali Karahan, “Giresun Adası tekne turları ve kale, zeytinlik semti ve müzeyi kapsayan şehir içinde görülecek yerlerdir. Bunun yanı sıra yaylalarımız zaten başlı başına doğal güzellikleriyle turistleri kendine çekmektedir” dedi.

Ordu-Giresun Havalimanı