bilgi evi

Öğrenciler için 3 yılda 11 bilgi evi açıldı!

Genel 06.04.2017 10:11

Çocukların okul dışındaki zamanlarını daha yararlı bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla 11’inci bilgi evinin açılışı gerçekleştirilecek.

Çocukların boş vakitlerini yararlı bir şekilde değerlendirirken, kitap okuma alışkanlığı kazanmasına, ders çalışmalarına ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla, Küçükçekmece Belediyesi tarafından 11'inci bilgi evinin açılışı Kanarya Mahallesi'nde gerçekleştirilecek. Aile Sağlığı Merkezi ve muhtarlığın da yer alacağı 6 katlı komplekste açılacak bilgi evinden, çocuklar ücretsiz olarak faydalanabilecek.

Güvenli ve Kontrollü Sınıflarda Eğitim İmkanı

Güvenli ve kontrollü sınıflarda, çocuklara bilgisayar öğrenme, ödev ve araştırmalarını yapma, çıktılarını alma, oyun oynama imkanları sağlayan bilgi evinin açılışı, 7 Nisan Cuma günü gerçekleştirilecek.  Bilgi evinde 2 adet bilgisayar odası, kantin, kütüphane, 4 adet etüt sınıfı, öğretmenler odası, konferans salonu, 2 adet sanat atölyesi, rehberlik danışmanlık birimleri olacak. Açılışa Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de katılım gösterecek.

Geleneksel Oyunlar Yaşatılacak

Bilgi evinin bahçesinde takım çalışması ve motivasyonu artırmak amacıyla “Çocuk Sokağı” da bulunacak. Açık havada satranç oynama zemininin yanı sıra Aşık Oyunu, Kemik, Yağ Satarım Bal Satarım, Mendil Kapmaca, Salyangoz, Sek Sek gibi geleneksel oyunlar için alanlar da yer alacak.

Kompleksin içinde yer alan sağlık ocağında ise, 6 adet muayene odası olacak. Merkezde hastalara acil müdahale, laboratuvar, röntgen, psikolojik danışmanlık ve üreme sağlığı hizmetleri verilecek. Öte yandan kompleksin zemin katında, Kanarya Mahallesi Muhtarlığı da Küçükçekmecelilere hizmet verecek.

PROGAM AKIŞI

Yer: Kanarya Mahallesi, Bülbül Sokak - (Kanarya İlkokulu karşısı)
Tarih: 7 Nisan Cuma
Saat: 11.30