obama

Obama, Türkiye'de o otelde mi kalacak?

Genel Uğurcan Tokay 19.04.2015
ABD Başkanı Obama, G20 Zirvesi için Antalya'daki Regnum Carya oteline gelecek.
Akaryakıt dağıtım şirketi Opet'te Koç ile yüzde 50-50 ortak olduktan sonra son 3 yılda otel yatırımlarına ağırlık veren Fikret Öztürk, “Antalya Belek'teki otelimiz Regnum Carya kasım ayında Antalya'da yapılacak olan G20 Zirvesi'nin merkez oteli seçildi. ABD Başkanı Obama kalacak mı bilmiyoruz. Ama toplantılar için bizim otele gelecek” dedi.

OPET'in yüzde 50 ortağı olan Öztürkler Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, turizm yatırımlarına ağırlık vermeye başladı. Bundan 3 yıl önce golf turizmine giren Fikret Öztürk başta Antalya olmak üzere turizm yatırımlarını büyütüyor. Bir ay önce Yenigün Holding'in kurucusu Mithat Yenigün'den Sun Zeynep Resort Oteli'ni 70 milyon Euro'ya alan Fikret Öztürk'ün, Antalya Belek'teki oteli Regnum Carya Golf&Spa Resort Kasım ayında Antalya'da yapılacak olan G20 Zirvesi'nin merkez oteli seçildi. Fikret Öztürk'le turizm yatırımlarını konuşmak için bir araya geldik.

ÖĞRETMENLİKTEN YAĞ İŞİNE

Röportaja geçmeden önce Opet'in kurucusu olan Fikret Öztürk ve eşi Nurten Öztürk'ün hikayesini hatırlatmakta yarar var.  İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi mezunu Fizik öğretmeni Fikret Öztürk ve yine kendisi gibi öğretmen olan eşi Nurten Öztürk bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra farklı yerlere tayin edilince öğretmenlik mesleğini bırakarak 1982 yılında madeni yağ işine girerler. Bu iş kısa zamanda büyür ve Öztürk çifti 1992 yılında Opet'in temellerini atar. 2002 yılında Koç Grubu'nun yüzde 50 ortak olduğu Opet ve kardeş şirketi Sunpet'in Türkiye genelinde bin 393 benzin istasyonu var.  

Hürriyet

g20 zirvesi 2015 obama