Minecraft Beverly Hills

Minecraft'ın yapımcısı Beverly Hills'te malikane satın aldı

Genel Zeynep Karabağ 19.12.2014
Son yılların en farklı oyunlarından bir tanesi olarak gösterilen ve ünü her geçen gün artan Minecraft'ın yapımcısı malikane satın aldı
Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan ve dünyaca ünlü Iron Man filminde kullanılan malikaneyi, Minecraft'ın geliştiricisi Markus “Notch” Persson, satın aldı. 

Microsoft geçtiğimiz eylül ayında oyun için 2.5 milyar dolar ödediğinde fazlasıyla zengin hâle gelmişti. Notch'un bu parayı nasıl değerlendirdiğiyse yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Hayalleri süsleye ve Iron Man filminde Tony Stark'ın evi olarak kullanılan bu malikaneye Minecraft yapımcısı 70 milyon dolara sahip oldu.

malikane

Beverly Hills'teki süper lüks bu malikaneye Beyonce ve Jay-Z çiftininde talip olduğu söyleniyor. Ancak görünüşe göre Markus “Notch” Persson, onları safdışı bırakmış durumda. 

8 yatak odalı malikanede,  havuza açılan dev bir cam kapı, apartman dairesi boyutunda dolaplar, sinema salonu, şeker odası, otomobil galerisi, votka ve tekila barları bulunuyor. 

minecraft yapımcısı

Notch'un malikanesi için ödediği bedelin bugüne dek Beverly Hills'teki bir gayrimenkul için ödenen en yüksek bedel olduğu da belirtiliyor.

Emlaktasondakika.com

Minecraft Markus Notch Persson Beverly Hills iron man