Ecotitanium Çatılar

Megaron'un çevreci çatı ürünleri dikkat çekiyor!

Genel 07.04.2017 10:44

Megaron Çatı Teknolojileri, hem havayı temizleyen hem de küresel ısınmayla mücadele eden çevreci ‘Ecotitanium Çatılar’ ile dikkat çekiyor.

Kiremitte lider marka Kılıçoğlu, yeni nesil çatı teknolojileriyle de sektörün havasını temizliyor. Bu yıl 90'ıncı yaşını kutlayan ve çatı teknolojileri markası Megaron Çatı Teknolojileri'ni 2014 yılında hayata geçiren Kılıçoğlu, sektörü çevreci yeniliklerle tanıştırmaya devam ediyor. 

Binalara doğanın bütün renklerini sunan, estetik kazandıran, dayanıklılıkla farkı gösteren Megaron, havadaki zararlı gazları yararlı gübreye dönüştüren yeni nesil çevreci Ecotitanium Çatıları sektöre damgasını vurdu. 
2016 yılında Çatı Cephe Dergisi tarafından düzenlenen yarışmada Yılın Çatı Kaplama Malzemesi, Arkitera tarafından düzenlenen yarışmada Seçici Kurul Jüri Özel Ödülü'nü de alan Ecotitanium ödülleri ile de sektörde farkını ortaya koydu.

Yapılan araştırmalara göre, hava kirliliğinin yanında küresel ısınma da ciddi bir sorun. ABD'nin Berkeley Üniversitesi'nde küresel ısınma üzerine yapılan çalışmalar, evlerin çatısını beyaza boyanarak küresel ısınmayla mücadelede yılda 2-3 derecelik bir iyileşme sağlanabildiğini ve bu oranın mücadelede çok önemli olduğunu ortaya koyuyor. 

Yeni nesil çevreci Ecotitanium Çatılar da beyaz rengiyle küresel ısınmayla mücadele ederken, hava kirliliğini azaltıp zararlı gazları bitkilere yararlı gübreye dönüştürüyor. Ecotitanium çatılar fosil yakıtlarının yakılmasıyla yayılan zararlı hava kirleticileri yararlı bir gübre olan kalsiyum nitrata çeviren titanyum teknolojisi ile kaplanıyor. Motorlu araçların egzoz dumanlarında bulunan azotun temizlenmesi için kiremitlerin üzerine uygulanan titanyum kaplama teknolojisi güneş ışığına maruz kaldığında havadaki azot oksitlerle nötralize ederek zararsız kalsiyum nitrat haline getiriyor. 

Ecotitanium Çatılar'ın, açık renkli yapıları sayesinde özellikle yaz aylarında binaların yoğun ısınmasına yol açan güneş ışınlarını atmosfere yansıtarak klima enerjisine tasarruf sağlıyor ve enerjiyi verimli hale getiriyor. 
Ecotitanium, Türkiye'de birçok yeni projede, İstanbul'da kentsel dönüşümün yoğun olduğu İstanbul Bağdat Caddesi ve Kadıköy'de de birçok projenin çatısı oldu.