kobani ismail ailesi

Kobani'deki inşaat devine, Türkiye'den yardım eli uzandı!

Genel Zeynep Karabağ 29.09.2016
Kobani'de "inşaat devi" olarak bilirnen İsmail ailesinin yaşanan olaylardan sonra düştüğü durum Türkiye'deki hayırseverleri harekete geçirdi.
Çeşitli ülkelerde şantiyeler kurması nedeniyle Kobani'de (Ayn el Arap) "inşaat devi" olarak anılan ve PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin zulmüne dayanamayarak Cerablus'taki boş inşaata sığınan İsmail ailesinin durumu, Türkiye'deki hayırseverleri harekete geçirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin kuzeyinde terör tehditlerine karşı başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütü DAEŞ'ten temizlenen Cerablus'un kucak açtığı mazlumlardan İsmail ailesinin yüzü, Türkiye'den gelen yardımlarla güldü.
Çeşitli ülkelerde şantiyeler kurması nedeniyle Kobani'de "inşaat devi" olarak anılmasına rağmen terör örgütü PYD/PKK'nın zulümlerine dayanamayarak Cerablus'taki bir inşaata sığınan aileye, Türkiye'deki bazı hayırseverler, Karkamış Gümrük Kapısından sorumlu olan El Hamza Tugayı aracılığıyla ulaştı. 

kobani <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=ismail+ailesi'>ismail ailesi</a>

Yiyecek, giyecek ve oyuncaklardan oluşan yardımları alan ailenin mutluluğu yüzlerine yansıdı. Çocukların kendilerine gönderilen oyuncakları, Özgür Suriye Ordusu'na mensup askerlerle oynaması da güzel görüntüler oluşturdu.

Yardımları teslim eden askerlerden Samir Ahmet, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailenin durumuyla ilgili gazetelerde çıkan haberler üzerine Türkiye'deki bazı hayırseverlerin kendilerine ulaştığını söyledi. 
Gönderilen yardımları İsmail ailesine teslim ettiklerini ifade eden Ahmet, "Türkiye, Cerablus'taki halkı bir an olsun yalnız bırakmıyor. Bu insanlar bugün rahata erdiyse Türkiye sayesindedir. Allah Türkiye'deki kardeşlerimizden razı olsun." dedi. 

kobani <a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=ismail+ailesi'>ismail ailesi</a>

Hasan Şıh İsmail'de Türkiye'ye teşekkür

Daha önce terör örgütü PYD/PKK'nın zulmünü anlatırken gözyaşlarını tutamayan ailenin reisi Hasan Şıh İsmail ise kendilerine yardım gönderenlere teşekkür etti. 

Uzun zamandır kendi ülkelerinde kendi soydaşlarından eziyetler gördüklerini anımsatan İsmail, şunları kaydetti:
"Türkiye sayesinde canımızı kurtardık. Gönderirken yardımlardan çok bizi yalnız bırakmadıklarını hissetmek çok güzel. Gelen eşyaları görünce insan şaşırıyor. Burada en azından özgürüz, bize zulmeden yok. Bu imkanlara şükrederken Türkiye'ye de her fırsatta şükrediyorduk çünkü bu topraklarda bugün bölge halkı rahatça geziyorsa bu Türkiye'nin sayesindedir. Allah herkesten razı olsun."

ismail ailesi kobani inşaat devi