Kadıköy-Kartal metro hattı

Kadıköy-Kartal metrosunda Ağustos’a kadar indirim kararı verildi

Genel Emine Pile 17.01.2015
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların raylı sistemleri daha etkin kullanmasını sağlamak amacıyla Kadıköy-Kartal metrosundaki indirimi uzattı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, Kadıköy-Kartal metro hattında uygulanan yüzde 50 indirimli taşımanın 1 Ağustos'a kadar uzatılmasına oy birliğiyle karar verildi.  

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Saraçhane'deki yerleşkesinde yapılan ocak ayı toplantısının 5. birleşimi ile önemli kararlar alındı. Meclis'te, vatandaşların raylı sistemleri daha etkin kullanmasını sağlamak ve İstanbulluların ulaşım tercihlerini raylı sistem lehine yönlendirmek amacıyla uygulanan indirimli taşımanın uzatılmasını içeren "M4 Kadıköy-Maltepe-Kartal Metro Hattında Yüzde 50 İndirimli Taşımacılık Hakkında Ulaşım ve Trafik Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu Müşterek Raporu" oylamaya sunuldu. Ulaşımı rahatlatacak olan söz konusu hattaki indirim uygulamasının daha önce 31 Aralık 2014'e kadar yapılmasına karar verilmişti. 

Rapor, oy birliğiyle kabul edildi. 

Karara göre, M4 Kadıköy-Maltepe-Kartal metro hattında uygulanan yüzde 50 indirimli taşımacılık, 1 Ağustos'a kadar uzatıldı. 

AA

Kadıköy-Kartal metro hattı matro kullanımı metro ücretleri indirimli metro seferleri