istanbul-eyup-rami-yesilpinar-teleferik-projesi

İstanbul’da Eyüp-Yeşilpınar teleferiği için start verildi!

Genel Uğurcan Tokay 16.12.2014
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eyüp ile Rami arasındaki 2,5 kilometrelik teleferik projesi için ilk ihale süreci başladı.
Ulaşım yatırımlarına büyük önem veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi, metro ile birlikte teleferik projeleri de üretmeye devam ediyor. 2,5 kilometre uzunluğa sahip olacak olan Eyüp ve Rami arasındaki teleferik projesinin ilk ihalesi 30 Aralık 2014 günü saat 10.00'da İBB Merter Ek Hizmet Binası'nda yapılacak.

Eyüp bölgesinin geleceği nasıl olacak?

Mevcut ihale, projenin yapılacağı hat üzerinde güzergah etütlerinin yapılması, gerekli araştırmalar sonucunda imar plan tadilatlarının hazırlanması gibi birçok süreci kapsıyor. İşte ihalenin ayrıntıları;

İstanbul Metropoliten Alanı içerisinde belirlenen “Eyüp, Rami – Yeşilpınar Teleferik Projesi” hattının güzergah etütleri yapılması, geliştirilecek güzergah alternatifleri için uygun ölçeklerde karşılaştırmalı güzergah araştırmaları yapılması etüt sonuçları doğrultusunda uygun güzergah belirlenmesi, hat bazlı ulaşım etütlerinin yapılması, istasyon yerlerinin tespit edilmesi, istasyon ön projelerinin yapılması, işletme senaryolarının belirlenmesi, seçilen güzergahın imar plan tadilatlarının hazırlanması, Mali ve Ekonomik Fizibilite Etütleri hazırlanmasıdır. İşin toplam süresi toplam 240 gündür.

istanbul-teleferik-projesi eyup-yesilpinar-teleferik-projesi yeni-teleferik-projeleri