indirim

İnşaat ve beyaz eşyada indirim süreleri uzatıldı!

Genel 10.04.2017 10:48

Başbakan Binali Yıldırım, İnşaat sektörü ve beyaz eşyadaki indirimler hakkında bilgi verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimini eylül sonuna kadar uzattıklarını belirtti.

250 bin esnafın KOSGEB'den kredi almaya hak kazandığını, diğerlerinin de başvurularının değerlendirildiğini ifade eden Yıldırım, büyük ölçekli iş camiasından işverenlerin de 60 milyara yakın kredi garanti fonundan kaynak kullandığını kaydetti.

KDV İNDİRİMİ EYLÜLE KADAR

Başbakan Binali Yıldırım, inşaat sektöründeki KDV indiriminin Eylül ayına kadar devam ettiğini hatırlatarak, 'Mobilya ve beyaz eşyadaki vergi indirimini de Eylül sonuna kadar uzatıyoruz." dedi.

"2016 Haziran'dan öncekiler yeniden yapılandı. Şimdi 2016 Haziran sonundan sonra darbeye rastlayan zamanlarda, darbe girişiminden sonra işleri kötüye gidenleri için bir imkan daha getiriyoruz. Meclis açılınca bunlar için de ödeme zorluğuna düşen esnafımız için, işverenlerimiz için prim ve sigorta primi ve vergi yeniden yapılandırmasına gideceğiz. Diğer önemli haber, piyasayı canlandırmak için konutta, mobilyada, beyaz eşyada KDV indirimi yaptık. Konut alım satımındaki KDV indirimi eylül sonuna kadar devam ediyor. Ancak beyaz eşya ve mobilyada nisan sonuna kadar yapmıştık. Şimdi onu da, mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimini de eylül sonuna kadar uzatıyoruz."