kan bağışı

ICA çalışanlarından Kızılay'a kan bağışı!

Genel 19.10.2017 12:54

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu çalışanları, Kızılay’ın “Kan Ver, Hayat Kurtar” kampanyasına katıldı.

Kızılay'ın başlattığı “Kan Ver Hayat Kurtar” kampanyası kapsamında, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu çalışanları, 18 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikle kan bağışında bulundu.

Sosyal vatandaş olmanın bilinciyle hareket ederek geçtiğimiz yıllarda da kan bağışı kampanyasına katılan IC İçtaş İnşaat – Astaldi Konsorsiyumu ICA çalışanları, bireysel anlamda topluma fayda sağlayacak sosyal sorumluluklarını yerine getirmenin mutluluğunu yaşadı. Gün boyu devam eden etkinlik sonunda, kan bağışında bulunan çalışanlara katkılarından dolayı Kızılay tarafından Kan Bağışı sertifikası verildi.

Kızılay işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, ülkemizde her 4 saniyede 1 ünite kan ihtiyacı doğduğuna ve dakikada 5 bağışçıdan alınan kanın 1 dakikada doğan kan ihtiyacını karşıladığına dikkat çekildi. Kan bağışının toplumsal yardımlaşmanın en önemli noktası olduğu ve toplumsal dayanışmayı arttırdığının altı çizilirken, bu örnek uygulama ile kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu vurgulandı.

Kızılay tarafından toplumda kan bağışı konusunda sosyal sorumluluk bilincinin artmasına yapılacak katkının, ülkemizdeki oluşan kan ihtiyacını her geçen gün azaltacağı belirtildi.