Maria Angeles Duran

"Güneşte arazim" var dedi, ışığını satmak istedi!

Genel Zeynep Karabağ 05.06.2015
Kendine ait güneş ışıklarını satmak istedi, izin verilmeyince...
Emlak piyasası son zamanlarda dünya dışına taşındı. İspanyol bir kadın güneşin üzerinde arazisi olduğunu iddia etti ve kendisine ait olduğu güneş ışıklarını satmak istedi...

Bu onun adını ilk duyuşumuz değil aslında. Kendisi 2010 yılında güneşin sahibi olduğunu ve güneş enerjini kullanan herkese dava açacağını açıklamıştı; ve evet, çok ciddiydi. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Maria+Angeles+Duran'>Maria Angeles Duran</a>

İspanya'da yaşayan bir Maria Angeles Duran adındaki bir kadın mahkeme tarafından haklı bulundu. Ancak güneş enerjini kullanan insanlardan herhangi bir ödeme alamadı.

Ancak Maria durmak bilmedi. Tazminat davaları ile uğraşmaktansa güneşinin ışınlarını satmaya karar verdi. İnternette bir ilan veren kadın, 194,17 dolardan güneş ışınlarını satışa çıkardı. Peki satıldı mı? 600 tane 'süper zeka' insan satın aldı. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Maria+Angeles+Duran'>Maria Angeles Duran</a>

Söz konusu açık arttırma sitesi bu durum karşısında harekete geçti ve Maria'yı dolandırıcılıkla suçladı. Bunun üzerine Maria atılan bu “iftira” karşısında internet sitesini, güneşinin ışınlarını satmasına izin vermediği için dava etti. 11,280 dolarlık tazminat davası sürerken, “Burada dolandırıcılık yapmıyorum. Kanunlara güveniyorum, aptal değilim, kanunları biliyorum.” dedi. 

güneş ışığını satmak istyeen kadın Maria Angeles Duran