Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı havadan görüntüleri

Gelibolu Milli Parkı havadan görüntülendi!

Genel Emine Pile 21.04.2015
Anadolu Ajansı Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yılı törenleri öncesinde Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı havadan görüntüledi.
Çanakkale Kara Savaşları'nın 100. yılı dolayısıyla Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nda 24-25 Nisan'da yerli ve yabancı çok sayıda devlet adamının katılımıyla düzenlenecek törenlerin hazırlıkları tamamlandı. 

Anadolu Ajansı kamerası da törenler öncesinde, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı'nı havadan görüntüledi. 
Şehitler Abidesi, Fransızca'daki anlamı "ölüm" olan Morto Koyu, 3 bin 236 mezar ve kimliği belirlenemeyen 12 bin askerin kemiklerinin saklandığı Fransız Ulusal Mezarlığı ve Anıtı, Yahya Çavuş Şehitliği ile Ertuğrul Tabyası, ziyaretçilerin ilgi gösterdiği alanların başında geliyor. 

Görüntülerde otobüslerle bölgeye gelen ziyaretçilerin Kilitbahir Köyü, Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası ve Şehitliği ile Seyid Onbaşı Anıtı'nı da gezerek, rehberlerden bilgi aldığı görülüyor. 
Savaşlardan kalma toplardan birinin yer aldığı Mecidiye Tabyası'ndaki Seyid Onbaşı ile silah arkadaşlarının heykellerin yanı sıra Soğanlıdere Şehitliği ve Anıtı ile Şahindere Şehitliği ve Anıtı'nda ziyaretçi yoğunluğu gözleniyor.

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı havadan görüntüleri