galatasaray-borc-riva-son-durum

Galatasaray'ı bekleyen büyük tehlike! Çok kötü...

Genel Uğurcan Tokay 08.12.2014
Galatasaray, borçları nedeniyle sıkıntılı günler geçirmeye devam ederken bir kötü haber de Riva'daki arsadan geldi
Mali açıdan sıkıntılı günler geçiren ve net borcu 856 milyon lira olan Galatasaray'ın en büyük gelir kaynağı olarak baktığı Riva arazisi de sıkıntıya girdi. Yapı ruhsatı alınan ancak üzerinde hiçbir işlem yapılmayan araziyi bekleyen tehlike ise ruhsat tarihinin 21 Şubat 2015 günü dolması. Yani Galatasaray'ın elinde son 75 gün var.

İBB 2008'de onayladı

İstanbul'un en değerli arazileri arasında yer alan ve mülkiyeti Galatasaray'a ait olan arsa için 2008 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Riva Yerleşimi Kültür-Turizm-Sağlık-Spor Köyü Uluslararası Kentsel Tasarım Hizmet Alımı Projesi' hazırlandı.

3. Köprü, arsa fiyatını uçurdu

Karadeniz Otoyolu'nun tamamlanması ve 3. Köprü'nün yapılacağı lokasyona yakın olması nedeniyle arsanın fiyatı her geçen gün artıyor. Değerleme uzmanlarının 220 milyon dolar değer biçtiği arsa için Galatasaray, 250 milyon dolar diyor.

Minimum 200 milyon dolar gelir

828 villa, golf sahaları ve özel orman gibi birçok seçeneği kapsayacak olan projenin Riva arsasında inşa edilmesi planlanıyor. Galatasaray'ın kasasına minimum 200 milyon dolar para kazandıracak olan projede 22 bin metrekarelik bölüm yol için ayrılacak. Ayrıca Galatasaray Salahattin Beyazıt Özel Orman Alanı için 206 bin metrekare, park alanı için ise 69 bin metrekarelik alan ayrıldı.

 

galatasaray galatasaray-borc galatasaray-riva-son-durum galatasaray-riva-projesi