Fatih Terim

Fatih Terim Arena'ya tam not verdi!

Genel Emine Pile 01.03.2015
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Bursa'da yapımı devam eden 44 bin kişilik Timsah Arena Stadı’nı gezdi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı ile birlikte yapımı devam eden stada gelen Terim, yetkililerden bilgi aldı. 

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Terim, stadı havadan da gördüğünü belirterek, ''Çok güzel bir stat. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Türk futboluna armağan edilmiş güzel statlardan biri de artık Bursa'da. Bursa gibi şampiyonluğu yaşamış bir kentin bu stada ihtiyacı vardı. Bence çok modern ve çağdaş bir yapı.'' diye konuştu.

Futbol Federasyonu'nun Türkiye Kupası finalini bu statta oynatmayı düşündüğünü ifade eden Terim, ''Ama galiba yetişmeyecek. Fakat burada çok güzel maçlar oynayacağız, çok güzel başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Bildiğiniz gibi kulüplerin başarılarının altında çok iyi bir stat, bu stattaki iyi hizmetler, iyi zemin, modern ve çağdaşlık var. Bursaspor da bu sahayı hakediyordu. Sayın belediye başkanımıza, kulüp başkanımıza, emeği geçen herkese ve hükümetimize sonsuz teşekkürler.'' şeklinde konuştu. 

Fatih Terim, Timsah Arena Stadı'nda milli maçlar oynamayı düşündüklerini kaydederek, şöyle devam etti: ''Muhteşem, 44 bin kişilik harika bir stat olmuş. Çok etkilendim, insan kendi mesleğinde böyle güzel yapılar gördüğünde çok hoşuna gidiyor. Bir futbol adamı olarak mutlu oldum. Buradan Atatürk Stadı'na mutlu gideceğim.'' 

AA

 

Fatih Terim Timsah Arena