Eylül Su Sapan

Eylül Su Sapan, Kaz Dağları'nda ev aldı!

Genel Zeynep Karabağ 12.11.2016
Oyuncu Eylül Su Sapan, Çanakkale'nin oksijen deposu olarak bilinene Kaz Dağları'nın eteklerindeki Bayramiç ilçesinde ev satın aldı.
İsviçre Alpleri'nden sonra dünyanın en yüksek oksijen oranına sahip olduğu ifade edilen Çanakkale'deki Kaz Dağları ünlü isimlerin gözdesi. Oyuncu Eylül Su Sapan da buradan ev satın alan ünlüler arasında girdi. Bayramiş İlçesi'nin Toluklar Köyü'nde 2 odalı yığma taş evi alan Eylül Su Sapan, 'Pis Yedili', 'Kanıt', 'Beş Kardeş' gibi diziler ve kısa film 'Ada'da rol aldı. 

Genç oyuncunun aldığı evin fiyatı açıklanmadı. Ünlüler Bayramiç'e 37 kilometre uzaklıktaki 84 nüfuslu Toluklar Köyü'nü dizi çekimlerinin ardından şehrin gürültüsü ve stresinden uzak kalıp dinlenmek ve doğayla başbaşa kalmak için tercih ediyor. 

Yöredeki emlakçılar, başta İstanbul'dan olmak üzere birçok ünlü ismin kendilerine yörede ev ve arazi almak için başvurduğunu belirtip, artık bu taleplere yetişmekte zorlandıklarını söyledi.

Geçen ekim ayında sinema ve dizi oyuncusu Müge Boz da aynı köyde ahşap bir ev satın almıştı. Bir diğer ünlü isim Galatasaraylı eski milli futbomlcu Cüneyt Tanman da 5 Aralık 2015 tarihinde Bayramiç'e 33 kilometre mesafedeki Çırpılar Köyü'nde, içine ev yapıp, ceviz dikip, tarımla uğraşmak için 25 dönüm arazi satın almıştı. Tiyatro oyuncusu Cezmi Baskın ile Galatasaraylı eski milli futbolcu Uğur Tütüneker de Kazdağları eteklerinde arazi alan diğer isimlerdendi.

Eylül Su Sapan bayramiç toluklar köyü