emlak danışmanlığı sertifika sınavı ne zaman gerçekleşecek?

Emlak Danışmanlığı sertifika sınavı ne zaman?

Genel Rüya Tulumbacı 06.10.2015
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Emlak Danışmanlığı sertifika programı sınavı 11 Ekim saat 10:00’da gerçekleşecek.
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu işbirliğinde hazırlanıp yürütülen Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı için sınav yerleri ve tarihi belli oldu.

11 Ekim 2015 Saat 10:00'da yapılacak sınavın giriş yerleri www.meb.gov.tr adresinden TC Kimlik numarası ile sorgulanabiliyor.

Mesleki ve teknik açık öğretim okulu tarafından düzenlenen Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı ve Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu onaylı sertifika almaya hak kazanıyor.

Emlak Danışmanlığı Sertifika Programı; yurt içinde gerçek ve tüzel kişilere üretilmiş gayrimenkullerin alımı, satımı, kiralanması, kiraya verilmesi, parselasyon yapılması, hukuki prosedürün yerine getirilmesi, imar, ekspertizlik ve şehir plancılığı faaliyetlerinin yürütülmesi için emlak danışmanı yetiştirilmesini hedefliyor.

Emlak danışmanlığı Sertifika sınavı MEB