cityscape-2017

Cityscape Dubai 2017 nasıl geçti?

Genel Uğurcan Tokay 14.09.2017
Dubai'de gerçekleştirilen Cityscape 2017 Fuarı'na Artaş İnşaat damga vurdu. Bakan Özhaseki'nin fuara katılması da Türkiye açısından olumlu bir adımdı.
Tüm dünyada gayrimenkul sektörünün buluşma noktası olarak nitelendirilen Cityscape Dubai 2017 geride kaldı. Türk firma ve ziyaretçilerinin her sene olduğu gibi bu yıl da ilgi gösterdiği organizasyonun en önemli gelişmelerinden birisi de Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin ziyareti oldu.

Bakan Özhaseki, Artaş İnşaat'ı ziyaret etti

Türk standlarını dolaşan ve fuar hakkında önemli bilgiler toplayan Bakan Özhaseki ve beraberindeki heyet, Artaş İnşaat'ın dev standında uzun incelemelerde bulundu. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya'yla fuarı değerlendiren Özhaseki, daha sonra Emlak Konut GYO'nun standına geçerek basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Al Maktoum fuardaydı

İlk güne oranla ikinci günün daha yoğun geçtiği Cityscape Dubai organizasyonunda dikkat çeken önemli noktalardan birisi de Dubai Şeyhi Al Maktoum'un organizasyonu ziyaret etmesi ve bilgi alması oldu.

Türk firmalar öne çıktı

Özellikle Körfez ülkelerindeki yatırımcılara ulaşmanın en önemli noktalarından birisi haline gelen Cityscape Fuarı'nda bu yıl Artaş İnşaat ve Sabri Paşayiğit Mimarlık ön plandaydı. Emlak Konut GYO ise açtığı stantta yabancı yatırımcılara Türk gayrimenkul sektörünü anlattı.

Dubai önemli, yeni pazar keşifleri şart

Türk inşaat firmaları için en önemli organizasyonlardan birisi hiç şüphesiz Cityscape Fuarı. Fransa'daki MIPIM Fuarı ve Cityscape, yabancı yatırımcılarla kontak kurma açısından önemli pencereler olarak göze çarpıyor. Ancak yeni pazarları keşfetmek için farklı noktalara ulaşmak gerekiyor. Önümüzdeki ocak ayında gerçekleştirilecek Expo Turkey by Qatar ile birlikte Azerbaycan Gayrimenkul Fuarı, yakından takip edilmesi ve Türk firmaları açısından katılımın yüksek olması gereken organizasyonlar olarak göze çarpıyor.  

İstanbul maketi Dubai'ye gelemiyor

Fransa'nın MIPIM kentine her yıl götürülen İTO'nun "Yaşayan İstanbul Maketi" bir türlü Dubai'ye gelemiyor. Fuar genelinde kalabalık standların bir çoğu şehir maketinin yer aldığı platformlar olarak göze çarptı. Burada proje maketleriyle katılmak yerine İstanbul maketiyle katılıp, yatırımcılarla şehir maketi üzerinden konuşmak önemli kazançlar sağlayabilir ancak bu 2017'de de bu fırsat kaçtı. Teknolojide son dönemin trendi olan VR gözlüklerle İstanbul turu yapmak iyi fikir gibi geliyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

cityscape dubai 2017 artaş inşaat cityscape 2017