<
Edip Uğur

Büyükşehir Belediye Başkanı GRI 2015’te!

Genel Ayşe Özlem Kuruca 23.04.2015
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, bu yıl 7.’si Türkiye’de gerçekleşen Global Real Estate Institute (GRI) yatırım toplantısına katıldı.
Her yıl gayrimenkul yatırımcıları, geliştiricileri ve finansörlerini bir araya getiren, bu sene 7. si düzenlenen GRI2015 yatırım toplantısı İstanbul' da yapıldı. Programda İstanbul gayrimenkul pazarının dışında gelişmekte olan kentlerde yatırım konusu konuşuldu ve bu kentlerin yatırıma hazır olup olmadığı tartışıldı. 

Gelişmekte olan kentler içerisinde Ankara, İzmir, Aydın, Balıkesir ve Bursa beşgeninde yapılan değerlendirmede Balıkesir' in ön plana çıktığı görüldü. Geçtiğimiz aylarda vizyon projelerini Cannes şehrinde gerçekleşen MIPIM 2015 fuarında da yatırımcılar ile buluşturan, sonrasında kente özellikle Arap yatırımcıların ziyaretleriyle sonuçlanan ve büyük ilgi gören kent GRI toplantısında bir kez daha dikkat çekti.
 
Konuşmalara eşlik eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur; Balıkesir'deki altyapı, konut, endüstriyel ve lojistik yapılar, turizm, termal oteller ve Ayvalık'ta planlanan yat limanı projelerinden bahsetti. Bunun yanı sıra Büyükşehir Yasası ile kentlerin tek elden planlanmasının önemine de vurgu yapan Uğur gerçekleşen oturum sonrasında yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
 
Astas Holding iş geliştirme kordinatörü Matthew Warner, SBR Group CEO' su Ramazan Özer, Hilton Worldwide Geliştirme Direktörü Tuğrul Temel gibi gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri yatırımcılarından TurkCapital Holding Başkan Yardımcısı  Fawaz Al-Issa , Alinma Investments CEO' su Saleh Al Henaki ve Varlık Yönetimi Başkanı Mohammed Bassam Al Sayed, Başkan Ahmet Edip Uğur ile görüşme yapan isimler arasında oldu.
 
Özellikle uluslararası platformlarda sahne alması ile merak uyandıran ve yatırımcıların ilgi odağı olan Balıkesir gün geçtikçe gelişen kentler arasında ön plana çıkmaya başladı. Yatırımcılar, kısa zamanda yaşanan tüm bu gelişmelerin, “Balıkesir'de ne neler oluyor?” sorusunu akıllara getirdiğini ifade ediyor. 

Yenisöz

GRI 2015 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edip Uğur