Bursa yeni stadyumu

Bursaspor Stadı ne zaman bitecek?

Genel Ayşe Özlem Kuruca 12.12.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bursaspor Stadyumu Haziran 2015’te hizmete girecek.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan, mimarisi ve yapı tekniği açısından dünyanın örnek projeleri arasında gösterilen Bursaspor Stadyumu 2015 yılı Haziran ayında hizmet vermeye başlayacak. Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden "Avrupa Gayrimenkul Ödülleri - Kamusal Yapılar" kategorisinde mimarisiyle ödül kazanmıştı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'ya kazandırılan Büyükşehir Belediyesi Stadyumu'nda hızla sona gelinen inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Altepe, yeni stadyumun dünya otoriteleri tarafından da izlendiğini söyleyerek, “Projemiz dünyanın örnek projelerinden biri. Bizler de gece gündüz işin takipçisiyiz. Artık önümüzde engel kalmadı. Stadyum inşaatlarında dünyada sıkıntı yaşamayan ülke yok. Bizim gibi iddialı ve bazı uygulamaların ilk kez kullanıldığı bir stadyum işi daha da zorlaştırıyor. Ancak çalışmalarda sona geliniyor. Haziran ayının ilk haftasına yetişmesi için ekiplerimizle hızlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, Bursaspor'un başarılı olması gerektiğine değinerek, “Bursa halkı da Bursaspor'u desteklemek durumunda. Çünkü Bursaspor'un başarısı ve şampiyonluğu Bursa'nın başarısı, takımın başarısızlığı ve küme düşmesi aynı zamanda Bursa'nın başarısızlığıdır. Bu önemli bir durum. Bursaspor prestij kulübümüz ise biz de destek vermeliyiz” şeklinde konuştu.

Bursa stadyumu Bursa yeni stadyumu Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa stadyum açılış