istanbul kameraları

BU KAMERALAR CANKURTARAN GİBİ

Genel Nafiz Akyüz 19.02.2015
Belediyenin kameraları, İstanbulluların kurtarıcısı oldu. Çünkü bu kameralardan trafik yoğunluğu dışında anlık hava durumunu da görmek mümkün.
ESD - İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kentin merkezi arterlerine yerleştirdiği kameralar 24 saat ara vermeksizin yayın yapıyor.

Turistlerin ya da yurt dışındakilerin kentin güzelliklerini izleyebilmeleri amacıyla yerleştirilen kameralar kar esaretinin yaşandığı bu günlerde İstanbulluların da kurtarıcısı oldu. Çünkü evinden çıkmak zorunda olanlar bu kameralardan gidecekleri noktalardaki hava ve trafik durumunu canlı olarak görebiliyorlar. 

İstanbul'un dört bir yanına yayılan kameralardan o bölgelerdeki son durumu görme şansı bulan İstanbullular böylece önlem alma ya da yolculuk tercihlerini değiştirme şansı buluyor. 
İBB'nin trafik haritası ve yollara yerleştirilen kameraların ana arterlerdeki yoğunluğu anlık olarak gösterebildiğini belirten yetkililer, haberimiz içindeki linkten ulaşılan diğer kameların da turistik cazibesi olmasına  rağmen ana ulaşım arterlerinin dışında kalan önemli noktalara yerleştirildiğini, bu nedenle farklı bir misyon üstlendiklerini açıklıyor.

Kameraların bu sayede bazı bölgelerdeki gereksiz yığılmaların önüne geçtiğini belirten yetkililer yine de asıl amacın İstanbul'un doyumsuz güzelliklerini bütün dünyaya izletmek olduğunu hatırlatıyor. 

Kameralara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.istanbuluseyret.com/TuristikKameralar/

Emlaktasondakika.com

İBB turistik kameralar hava durumu trafik