sosyal sorumluluk

Bolu’daki projeyle ihtiyaç sahipleri sıcak yuvalarına kavuştu

Genel Emine Pile 04.01.2015
Bolu'nun Göynük ilçesinde kaymakamlık tarafından hayata geçirilen projeyle inşaatı tamamlanan 12 ev, ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.
Kaymakam Mehmet Nuri Çetin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahiplerine sıcak yuva sağladıklarını belirterek, yürüttükleri projeye Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ciddi destek verdiğini söyledi.

"Şu ana kadar 12 ev ihtiyaç sahiplerine teslim edildi" diyen Çetin, 13 evin de yapım aşamasında olduğunu anlattı.

Çetin, teslim ettikleri evlerin köylerdeki en modern yapılar olduğuna dikkati çekerek, şunları dile getirdi:

"Devletimiz kimseyi evsiz barksız bırakmıyor. Yeter ki ciddi projelendirmeyle bakanlığımıza sunalım. Evlerin metrekaresi kalacak kişi sayısına göre belirleniyor. Bir ev yaklaşık 30 bin liraya mal oluyor. Evler yapıldıktan sonra bir yıl kontrol ediliyor ve sorun yaşandığında firma problemi gideriyor. İlçemizde 25 kişiye daha ev yapılması gerekiyor.

Evler yapıldıkça başvuran sayısı artıyor. İhtiyaç sahiplerini belirlemek için ev ev dolaşıyoruz. Köyün birinde ihtiyacı olan bir vatandaşımız vardı ve başvurmak istemedi. Onu ev yapılması konusunda zor razı ettik. Bu tarz insanlar da oluyor. Amacımız 2015 yılının sonuna kadar tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlara ev yapmak."

AA

sosyal sorumluluk ihtiyaç sahiplerine ev Bolu