ıspartakule metrosu

Bizim Evler, 3. Havalimanı ve Beşiktaş'a bağlanıyor

Genel Uğurcan Tokay 04.12.2015
Esenkent-Mahmutbey metrosunun Ispartakule durağı Bizim Evler olacak. Proje sakinleri bir kaç dakikada 3. Havalimanı ve Beşiktaş'a ulaşabilecek
Ispartakule bölgesi yeni metrosuna kavuşuyor, Bizim Evler bölgenin durağı oluyor. Ispartakule denince akıllara gelen ilk marka Bizim Evler, metro durağıyla da aynı bölgeye damga vuracak. Esenkent-Mahmutbey metrosuya Bizim Evler sakinleri 45 dakikada Mecidiyeköy'e ulaşmış olacak. Burada, Mahmutbey durağındaki aktarma önemli bir rol oynayacak.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=bizim+evler+metro'>bizim evler metro</a>su

Bizim Evler markalı 7 projenin metroya yakınlığı dikkat çekiyor...

Mahmutbey-Kabataş metro hattıyla Bizim Evler projesi Beşiktaş'a da bağlanmış olacak. Öte yandan yine Mahmutbey durağındaki bağlantı sayesinde Bizim Evler, Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyatköy metrosuyla da entegre olacak.

esenkent mahmutbey metrosunun güzergahı

İşte Bizim Evler'in değerine değer katacak metro hattını güzergahı...

9 istasyondan oluşacak olan Esenkent-Mahmutbey metrosunun inşaatında 120 kişi çalışacak. Dev yatırımın işletmeye alınmasıyla birlikte istihdam sayısı 683'e çıkacak.

Mahmutbey-Bahçeşehir-Esenyurt metro hattının Mehmet Akif İstasyonu'nda ise 2015 yılında yapım ihalesi planlanan Ataköy-İkitelli metrosu ile bir entegrasyonu söz konusu. Böylece yine şehrin güney tarafı ile önemli bir bağlantı sağlanmış olacak. Metro projesinin Temapark istasyonunun, yapılması planlanan Halkalı-Arnavutköy-3.Havalimanı metro projesi ile bir bağlantılı olması bekleniyor. Bu sayede hattı kullanan yolcuların 3. Havalimanı'na çok kısa süre içerisinde ulaşması bekleniyor.

Dev projeyle birlikte Bizim Evler sakinleri, Tema Park ve Bölge Parkı istasyonuyla İstanbul'un iki önemli projesine birkaç dakika içerisinde ulaşabilecek. Öte yandan Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi'nin de bahçesinde bir metro giriş çıkışı olacak. Günde 1 milyon 400 bin kişiyi taşıyacak olan metro, bir saatte tek yön için 70 bin kişiyi taşıyacak.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

bizim evler metro ıspartakule metro bizim evler metro durağı