Atatürk Olimpiyat Stadı

Beşiktaş, Arena’ya taşınmayı düşünürken işte bunu yaptı!

Genel Emine Pile 02.03.2015
Vodafone Arena ile ilgili sorunları devam eden Beşiktaş, yeni stada taşınmayı düşünürken ortaya farklı bir konu atıldı.
Beşiktaş camiası, bu yıl ligdeki son maçında bile olsa Vodafone Arena'ya taşınmayı düşlerken, yönetim 2015-16 sezonunda da Atatürk Olimpiyat Stadı'nı kullanmak için ön başvuruda bulundu

Özellikle lig maçlarında passolig uygulamasının da etkisiyle boş kalan statta puanlar havaya uçtu. Olimpiyat'taki 5 lig maçında sadece Bursa'yı yenebilen, F.Bahçe ve G.Saray'a boyun eğen, Rize ve Eskişehir'le berabere kalan Kartal, 10 puan kaybetti. Hal böyle olunca, Siyah-Beyazlılar çareyi Osmanlı Stadı'na taşınmakta bulmuştu.

PROTOKOL TALEBİ

Herkes, Vodafone Arena'ya taşınmak için sabırsızlanırken, ortaya çıkan şok bir belge şaşkınlık oluşturdu. Beşiktaş, 2015-16 sezonunda da Olimpiyat'ta oynamak için başvuru yaptı. ‘Beşiktaş Futbol Yatırımları Ticaret A.Ş.' tarafından Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü Gökhan Sarı imzasıyla İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'na yapılan başvuruda “Profesyonel Futbol Takımımızın 2015-16 sezonunda Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA kupaları organizasyonlarında Olimpiyat Stadyumu'nu kullanması hususunda kurulunuz ile protokol anlaşması yapma talebimizi müsaadelerinize arz ederiz” ifadeleri yer aldı.

UEFA'ya stat bildirimleri nisan ayında yapılıyor. Beşiktaş, sözleşmeyi bir an önce yapmak için elini çabuk tuttu. Bu başvuru, bir anlamda Arena'nın yeni sezona da yetişmesinin şans olacağının da göstergesi kabul ediliyor.

TEDBİR AMAÇLI

Beşiktaş Yönetimi, başvurunun "tedbir amaçlı" yapıldığını belirtiyor. Arena tamamlanmadan ve UEFA incelemesinden geçmeden stat onayı alma ihtimali yok. Bu nedenle Beşiktaş, UEFA'ya öncelikle Olimpiyat'ı bildirecek. Ancak başvuruyla ilgili ilk olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın onayı gerekiyor.

ÇİM ZEMİNİ DEĞİŞECEK

Beşiktaş ile Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu arasında yeni protokol imzalanması halinde Olimpiyat Stadı'na bir dizi makyaj yapılması planlanıyor.

İlk olarak ligler tatil olunca oyunculardan çok şikayet alan çim zemin değişecek. Stat aydınlatması ve skorboardın da değiştirilmesi gündemde. Ancak bu düzenlemeler 3-4 ayı bulabileceği için stadın yeni sezona yetişip yetişmeyeceği soru işareti oluşturuyor.

Habertürk 

Vodafone Arena Stadı Beşiktaş'ın yeni stadı Atatürk Olimpiyat Stadı