Avrasya Tüneli

Avrasya Tüneli'ndeki kazı tamamlandı

Genel Emine Pile 22.08.2015
Başbakan Davutoğlu, Avrasya Tüneli'nin sonlandırıldığı törene eşi Sare Davutoğlu ile katıldı.
Kazlıçeşme ve Göztepe arasını 15 dakikaya indirecek olan Avrasya Tüneli'nde TBM adı verilen tünel kazma makinesiyle yapılan deniz altındaki 3 bin 344 kilometrelik kazı, tamamlandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte çalışmanın son anını izledi.

DENİZ ALTINDAKİ 3 BİN 344 KİLOMETRELİK KAZI TAMAMLANDI

Kazlıçeşme-Göztepe hattında hizmet verecek Avrasya Tüneli ile İstanbul'da trafiğin çok yoğun olduğu güzergahta yolculuk süresi 15 dakikaya kadar inecek. Avrasya Tüneli toplam 14,6 kilometrelik üç ana bölümden oluşuyor. Projenin en önemli aşamasını 3,4 kilometre uzunluğundaki Boğaz Geçişi oluşturuyor. Boğaz Geçişi, dünyanın en gelişmiş TBM teknolojisinden yaralanılarak tamamlandı.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Avrasya+T%c3%bcneli%27'>Avrasya Tüneli'</a>ndeki kazıyı izleyen Ahmet Davutoğlu

100 DAKİKADAN 15 DAKİKAYA İNECEK

İstanbul'da trafiğin çok yoğun olduğu güzergahta, günde 100 bin aracı aşan kapasitesi ile kıtalararası trafik sorununun çözümüne katkı sağlayacak, yolculuk süresini 100 dakikadan 15 dakikaya kadar indirecek Avrasya Geçişi Projesi'nde en zor bölüm, planlanan süresinden önce ve başarıyla tamamlandı. Türkiye, tünelcilik teknolojisinde çağ açan Avrasya Geçişi ile dünyanın en başarılı mühendislik eserlerinden birine sahip olacak.

İki kıtayı bağlayan Avrasya Tüneli

PROJEDE 2 BİN 124 KİŞİ GÖREV ALDI

Avrasya Tüneli'nde 2 bin 124 çalışan görev alırken, inşaatta toplam 250 iş makinesi kullanılıyor. İş güvenliği ve sağlığı, proje süresince her zaman birinci planda tutuldu. Projede çalışanlara 41 bin saat İş Güvenliği, Sağlığı ve Çevre Eğitimi verildi. İş güvenliği kurallarının eksiksiz şekilde uygulandığı projede bugüne kadar herhangi bir ciddi yaralanma ile sonuçlanan olay yaşanmadı.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Avrasya+T%c3%bcneli%27'>Avrasya Tüneli'</a>nde kazı çalışmaları

 

Avrasya Tüneli'