3. havalimanı çevresi arap yatırımları

Araplar gözünü 3. Havalimanı'na dikti!

Genel Uğurcan Tokay 31.08.2015
Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu'nda Arap yatırımcıların 3. Havalimanı çevresinde konuşlanabileceği belirtildi.
Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu'nun ilki bugün Beyoğlu Belediyesi'nde yapıldı. Çalık Holding, TASCA ve Beyoğlu Belediyesi ortaklığında düzenlenen forumda Tarlabaşı 360 projesi örnek proje olarak lanse edildi.

Türk ve Arap yatırımcıların bir araya geldiği forumda ilk olarak sözü Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan aldı. Beyoğlu'nun tarihiyle birlikte İstanbul'daki önemli fırsatlara değinen Demircan'ın ardından söz TASCA Başkanı Muhammed Adil'e geçti. Konut ve emlak sektörüyle birlikte birçok alanda önemli yatırımlar yapmak istediklerini dile getiren Adil'in sonrasında mikrofon GAP İnşaat Genel Müdürü Feyzullah Yetgin'e geçti. Tarlabaşı 360 projesinin bölge için ne kadar önemli olduğunu anlatan Yetgin, İstanbul'daki konut sektörünü de masaya yatırdı.

Daha sonra panelde söz alan Arap yatırımcılar ise Türkiye'deki gayrimenkul ve emlak sektörü hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Söz alan Arap katılımcılar ‘Yatırım amacıyla sadece konut değil diğer sektörlerde incelenebilir. İstanbul 53 ülkeye sadece 3.5 saat uzaklıkta. Asya ve Avrupa'nın kesişim noktası olan bir şehir. Bizler, Türkiye'deki hükümetin projelerine göre projeler üretebiliriz. İstanbul'da otel ve yatak kapasitesinin artırılması anlamında turizm alanında yatırımlar yapılabilir. Arap sermayesi İstanbul'daki 3. Havalimanı'nın çevresinde konuşlanabilir' dedi.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

arap yatırımcılar 3. havalimanı arsa türk arap gayrimenkul yatırım forumu