3. köprü son hali

3. Köprü’de 19’uncu tabliyenin montajı başladı!

Genel Uğurcan Tokay 10.07.2015
Geçtiğimiz akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun iftar yaptığı 3. Köprü'de sona yaklaşılıyor.
Tamamlandığında 322 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en uzun asma köprüsü ünvanını alacak olan 3. Köprü'de çalışmalar tam gaz devam ediyor. 59 metrelik dev genişliğiyle de adını tarihe yazdıracak olan köprüde 19'uncu tabliyenin montajı başladı.

Toplamda 59 tabliyeden meydana gelecek olan köprünün Avrupa Yakası'nda Garipçe, Anadolu Yakası'n da ise Poyrazköy ayağında çalışmalar tüm hızıyla ilerliyor. Bugüne kadar köprü üzerinde herhangi bir kaza yaşanmaması da iş güvenliğinin ne kadar ön planda olduğunun bir diğer göstergesi.

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=3.+k%c3%b6pr%c3%bc+son+durum'>3. köprü son durum</a> yeni resimler

Geçtiğimiz akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun iftar yaptığı köprünün bağlantı yollarında da çalışmalar dur durak bilmeden ilerliyor. Geçtiğimiz hafta emlaktasondakika.com olarak ziyaret ettiğimiz köprünün İstanbul'daki trafiğe çözüm olması bekleniyor.

3. köprü emlaktasondakika

Çoğu Türk mühendisten oluşan kadronun inşa ettiği köprünün yapımcı firması ise IC İçtaş-Astaldi ortaklığı. Dev köprü projesinin açılış tarihi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim 2015 olarak belirlenmişti.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

3. köprü son durum 3. köprü ne durumda 3. köprü son hali 3. köprü ahmet davutoğlu iftar