uğurcan tokay 3. köprü projesi son hali

Boğazın yeni incisi; 3. Köprü!

Genel Uğurcan Tokay 29.06.2015
İstanbul Boğazı'nın yeni incisi olarak lanse edilen 3. Köprü'yü, emlaktasondakika.com olarak ziyaret ettik.
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli yatırımları arasında yer alan ve İstanbul'da trafiği büyük ölçüde rahatlatması beklenen 3. Köprü'de çalışmalar devam ediyor.

3. köprü şantiyesi son durum

Emlaktasondakika.com olarak şantiyesini ziyaret ettiğimiz köprüyü ICA İş Sağlığı Güvenliği Teknikeri Adem Kara eşliğinde gezdik.

3. köprü şantiyesi son durum

Molada yanımıza gelip sohbet ettiler...

Hedefe doğru tam gaz

Tüm ekiplerin karınca gibi çalıştığı 3. Köprü'de tüm hedef, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istediği tarihte dev yatırımın hizmete açılması.

7 gün 24 saat çalışmaların sürdüğü köprü, özellikleriyle dünyada bir ilk olacak.

uğurcan tokay ali asatekin 3. köprü

Ekibimizden Ali Asatekin'le 3. Köprü'deyiz...

Dünyanın en yüksek asma köprüsü

8 şerit karayolu ve 2 şerit demiryolunun yer alacağı 3. Köprü'de beton ayaklar 304 metre yüksekliğe sahip. Kuleleri tepede birleştirecek çelik yapıyla birlikte toplam yükseklik 322 metreye ulaşacak. 1408 metre ana açıklığı ve 59 metrelik genişliğiyle dünyanın en geniş asma köprüsü olacak olan yapıda toplam tabliye sayısı 59 olarak belirlendi. Bugün itibariyle 13 tabliyenin yerleştirildiği dev yapıyı dolaşırken, şantiyedeki görevlilerle sohbet ettik.

adem kara 3. köprü

Ziyaret sırasında bize fazlasıyla yardımcı olan ICA İş Sağlığı Güvenliği Teknikeri Adem Kara'yla köprü hakkında konuşurken...

Köprü üzerinde henüz bir kaza yok

Dünyanın en yüksek asma kuleye sahip asma köprüsünde henüz bir kaza yaşanmadığını belirten görevliler, büyük bir heyecanla köprünün bitmesi için çalışıyor. Türkiye ve İstanbul açısından büyük önem taşıyan bu projede çalışmatan gurur duyduğunu belirten görevliler, 3. Köprü'nün açıldıktan sonra büyük avantajlar sağlayacağını belirtti.

3. köprü projesinin son durumu ne

3. Köprü'nün Garipçe şantiyesinden Poyrazköy görünümü...

Son sürat

Odayeri-Paşaköy arasındaki 115 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu projesiyle birlikte 3. Köprü'yü kapsayan dev proje, İstanbul'a büyük değer katacak. Köprüye bağlayacak birçok vayadüğün yapımı devam ederken diğer bölgelerde çalışmalarda devam ediyor.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

3. köprü son hali 3. köprü son durum 3. köprü ne durumda içtaş astaldi adem kara