Thermomix
Haberler / Ev Modası / Thermomix'ten Sevgililer Günü'ne özel hediye alternatifi!

Thermomix'ten Sevgililer Günü'ne özel hediye alternatifi!

Ev Modası 08.02.2021 11:29

Zamanın değerini bilen Thermomix Sevgililer Günü'nde hediye arayışında olanlar için harika bir hediye alternatifi sunuyor.

Aşkın günü olan Sevgililer Günü'nde sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz zamanları çoğaltan Thermomix hazırladığı birbirinden lezzetli yemekler ile de harika bir hediye seçeneği olarak dikkat çekiyor. Mutfağın uzmanı Thermomix, mutfakta geçirilen zamanı azaltıyor, size sevdiklerinizle daha çok vakit geçirmek kalıyor! 

“Kalbe giden yol Thermomix'ten geçiyor”

12 mutfak aletinin yaptığı işi tek başına yapabilen, başında beklemeye ve dakikalarca karıştırmaya gerek bırakmadığı için yemek hazırlama aşamasında zaman kazandıran Thermomix sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmenizi sağlarken, birbirinden lezzetli yemek tarifleriyle gönülleri mest ediyor. 

Lezzet garantili, denenmiş tariflerin yer aldığı dijital mutfak aleti, besin değerini kaybetmeden sağlıklı ve lezzetli yemekler pişiriyor, hızlı ve kolay kullanımı sayesinde zamanın keyifle değerlendirilmesini sağlıyor.


“Özel hissettiren lezzetler”

Konu ister kendinize isterse sevgilinize özel hissettirmek olduğunda mutfağın uzmanı Thermomix her zaman yanınızda oluyor. Tarif çipi, dokunmatik ekranı ve rehberli pişirme fonksiyonu ile mutfaktaki dijital dünyanın kapılarını aralayan ve geleneksel yemek pişirme yöntemlerini teknolojik yaşamla birleştiren Thermomix birbirinden lezzetli denenmiş tarifleriyle özel günlerinize lezzet katıyor. 


“Çikolataya batırılmış çilek ve cevizli hurma topları”

Thermomix bu özel günde sevdiklerine kendi hazırladığı tatlıları ikram etmek isteyenler için sadece 20 dakikada hazırlanabilen Çikolataya Batırılmış Çilek ve Cevizli Hurma Topları tarifini öneriyor. 


Malzemeler: 

24 adet çilek

125 g ceviz, süslemek için ekstra 3 yk ceviz

220 g çekirdeksiz Kudüs hurması, yumuşak

350 g sütlü çikolata, küçük kare parçalara bölünmüş (1-2 cm)

3 yk kıyılmış Antep fıstığı
 

Hazırlanışı: 

1.  Çilekleri yıkayın ve kurulayın. Geniş bir tepsiye pişirme kağıdı serin ve kenara alın.

2.  Ceviz ve hurmaları karıştırma kabına koyup 15 sn/hız 8'de karıştırın. Avcunuzda yuvarlayarak, karışımdan yaklaşık 15 g'lık 24 adet top yapın ve üst üste gelmeyecek şekilde bir kaba dizip buzdolabına kaldırın. Karıştırma kabını yıkayın ve kurulayın.

3.  Çikolatayı karıştırma kabına koyup 5 sn/hız 8'de doğrayın. Karıştırma kabının kenarlarını spatula ile sıyırın ve 3 dk/50°C/hız 0.5'te eritin. Erimiş çikolatayı küçük bir kaseye aktarın.

4.  Hurma toplarını, birer birer çikolataya atıp, çatal yardımıyla çıkarın. Çikolata fazlalıklarını almak için, üzerinde hurma topu bulunan çatalı kasenin kenarına hafifçe vurun. Yağlı kağıt serili tepsiye aktarın ve 3 yk  cevizi elinizle ufalayıp çikolata katılaşmadan üzerlerine serpin.

5.  Çilekleri, teker teker, saplarından tutarak, çikolataya batırıp çıkarın, çikolata fazlalıklarını almak için, hafifçe kasenin kenarından sıyırın. Yağlı kağıt serili tepsiye aktarın ve çikolata katılaşmadan, üzerlerine kıyılmış Antep fıstığı serpin.

6.  Çikolatanın sertleşmesi için 15-20 dakika buzdolabında bekletin ve servis edin.

 
Öneriler: 

Hurma topları, buzdolabında ya da kuru ve serin bir yerde, 1 hafta boyunca hava geçirmez bir kapta muhafaza edilebilir. Çileklerin ise buzdolabında muhafaza edilip, 1 gün içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir.

Thermomix'i incelemek, oluşturduğu mucizeye yakından tanık olmak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için www.thermomix.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.