Çanakkale Köprüsü

Çanakkale Köprüsü’ne ÇED onayı geldi!

Emlak Konut GYO Emine Pile 23.11.2016
Silivri güzergahında hayata geçirilen Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. kesim otoyolu projesi için ÇED olumlu kararı verildi.
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'un Silivri ilçesinde yapılması planlanan otoyol projesi ile ilgili ‘Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' kararı verildi.

Söz konusu Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe 1. ve 2. kesim otoyolu projesi kapsamında yapılacak olan otoyol, İstanbul Silivri ilçesi, Tekirdağ ili Marmara Ereğlisi, Çorlu Süleymanpaşa Malkara ilçeleri, Çanakkale ili Gelibolu, Lâpseki, Çan, Yenice ilçeleri, Balıkesir ili, Balya ve merkez ilçelerinden geçecek. Proje bedeli 9 milyar 843 milyon lira olan otoyolun toplam uzunluğu 324,415 km olacak. 

T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2023 yılında hedeflenen otoyol projeleri kapsamında projelendirilen Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu, 2 bölüme ayrılıyor.

Projelendirme tekniği ve bölgesel ayrım nedeni ile 2 bölüme ayrılan otoyol güzergahı şu şekilde; “Kınalı–Tekirdağ–Çanakkale-Savaştepe Otoyolu 1.Kesimi (Boğaz Köprüsü Kesimi Hariç)” ve “Kınalı–Tekirdağ–Çanakkale-Savaştepe Otoyolu 2. Kesimi (Boğaz Köprüsü Kesimi Dahil)”

Çanakkale Köprüsü