bizim mahalle

Bizim Mahalle 1. Etap, ikinci kez ihaleye çıkıyor!

Emlak Konut GYO 06.04.2018 10:38

Emlak Konut GYO, 4 Mayıs 2018 günü Bizim Mahalle 1. Etap için yeniden ihaleye çıkıyor.

*Bizim Mahalle 3. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi bir tarihe ertelenmiştir. Yeni tarih önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. 

Emlak Konut GYO, daha önce ihaleye çıkıp iptal ettiği Küçükçekmece Bizim Mahalle 1. Etap projesinde ihale sürecini yeniden başlattı. Halkalı'da Gümrük Yolu'na yakın bir konumda yer alan ve Mehmet Akif Ersoy Hastanesi, Acıbadem ve Sabahattin Zaim Üniversitesi'ne yakın konumuyla dikkat çekiyor.

Geçmişte Marmara Üniversitesi'ne ait olan araziler, Emlak Konut GYO'ya geçtikten sonra ihale süreçleri başlamıştı.

1.7 milyar teklifli ihale iptal edilmişti

Daha önce ihaleye çıkan Bizim Mahalle 1. Etap için Bema&Osmanbey&Bilal Pars ortaklığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 785 milyon lira önermiş, bu rakamın yüzde 26'sına denk gelen 464 milyon 100 bin lirayı da Emlak KOnut GYO payı olarak önermiş ve ihaleyi kazanmıştı. Daha sonra Emlak Konut GYO Bizim Mahalle 1. Etap ihalesinin iptal edildiğini KAP'a açıklamıştı.

56 bin metrekarelik inşaat hakkı

Yeniden ihaleye çıkan Bizim Mahalle 1. Etap projesinde ilk oturum 4 Mayıs 2018 günü saat 14.30'da Emlak Konut GYO Ataşehir binasında gerçekleştirilecek. Ticaret+konut alanı ve ilkokul alanı imarına sahip toplam 3 parselden oluşan ihalede arsa büyüklüğü 42 bin 570 metrekare, emsale esas inşaat yapma izni ise 56 bin 547 metrekare olarak açıklandı.

Bizim Mahalle 1. Etap ihalesinin ayrıntıları için tıklayın!