uzun ömürlü teknolojik ürünler

Uzun ömürlü teknolojik ürünler için püf noktalar...

Dekorasyon Emine Pile 26.03.2015
Teknolojik ürünlerin uzun ömürlü olması için küçük ama çok önemli noktalar vardır. Bunları yapmamak cihazları kısa sürede bozabilir.
ESD- Hemen hemen herkesin evinde bulunan ve büyük bir kurtarıcı olan teknolojik aletler kimi zaman en olmadık yerde bizi yarı yolda bırakır ve elimiz kolumuz bağlı kalır. Hele ki önemli bir misafirimiz, uzun süredir beklediğiniz bir arkadaşımız geleceği zaman… 

Ya da tez sunumu hazırlarken ihtiyacınız olan tek şey ‘laptop' bozulur ve tüm dünya sanki başınıza yıkılır.   

Peki hayatımızın neredeyse bir parçası olan bu teknolojik ürünlerin ömrünü uzatmak ve daha uzun süre verim almak için küçük ama çok değerli önlemler aldınız mı? Hayır ise uzun ömürlü teknolojik ürünler için 10 altın nokta çok işinize yarayacak. 

Kullanıcı hataları, sıvı teması gibi dış etkenler, hatalı sarj, ihmal edilen cihaz temizliği ile düşme ve çarpma gibi nedenler, teknolojik ürünlerin kullanım ömrünü azaltan faktörlerin başında geliyor.

Teknolojik ürünlerin uzun ömürlü kullanımı için püf noktalar neler?

1. Ürünleri kılıf veya koruyucusu ile birlikte kullanın.
2. Pil kullanımına dikkat edin. Tamamı bitmeden şarj edilen pillerin ömürlerinin kısaldığını unutmayın.
3. Performansları açısından tablet, telefon ve bilgisayar gibi ürünleri, üreticilerin yayınladığı son sürüm işletim sistemleri ile kullanın.
4. Fiyata ya da markaya göre değil ihtiyaçlara göre ürün seçiminin, üründen alınacak faydayı artırdığını ve kullanım ömrünü uzattığını unutmayın.
5. Cihazların düzenli temizliğine önem verin.
6. Güvenilir noktalarda satılan teknolojik ürünleri tercih edin.
7. Cihazlarınızı yağmur, soğuk, nem gibi dış etkenlerden koruyun.
8. Teknolojik ürünlere ait orijinal aksesuarları kullanın. 
9. Cihazlarınızı sıvı temasından koruyun.
10. Telefon, tablet, dizüstü bilgisayar gibi cihazları yemek yediğiniz masadan uzak tutmaya özen gösterin. Bu ürünlerin bozulmasına neden olan faktörlerin başında cihazların üstüne dökülen sıvıların veya parça aralarına kaçan kırıntıların olduğunu unutmayın. 

Emlaktasondakika.com 

teknolojik aletlerin kullanımı uzun ömürlü teknolojik ürünler