<
Manzaralı teras

Terasınızı bahçeye dönüştürebilirsiniz!

Dekorasyon Ayşe Özlem Kuruca 23.02.2015
Yaz aylarının olmazsa olmaz alanları teraslar için dekorasyon önerilerini Emlaktasondakika.com olarak sizler için derledik.
ESD ÖZEL - Şehrin gürültüsünden, kalabalığından uzaklaşmak, huzurlu ve eğlenceli vakit geçirmek için mekan arıyorsanız, bu mekan terasınızdan daha iyi bir yer olamaz.

Bir terasınız var ve burayı nasıl dekore edeceğim? diye düşünüyorsanız, haberimize bir göz atın...

Terasınıza boş bir sayfa açın

Öncelikle terasınızdaki gereksiz ve yer kaplayan nesneleri bir kenara koyun. Terasınızı nasıl dekore edeceğinizi düşünmeden önce boş bir kağıt gibi algılamalı, eşya ya da objeleri yerleştirmek için baştan başlamalı.

Gölge seçimi

Yaz aylarının vazgeçilmez mekanları teraslara yerleştireceğiniz objelerin gölgede olmasına, dikkat etmek gerekiyor. Eğer gölgeyi ya da güneşi hesap etmeden bir obje yerleştirirseniz, keyifli zaman geçirebilmek için güneşin batışını beklemeniz gerekir. 

Rahat sandalye ve koltuklar

Evlerin en önemli açık hava alanlarından teraslarınız için konforlu sandalye ya da koltuk seçimi, rahatlığı ve dinginliği yaşamanız için gereklidir. Yapı marketlerinden alacağınız koltuk, sandalye ya da minderlerin rahatlığı kendinizi oraya ait hissetmenizi sağlayacaktır.

Salıncak keyfi

Terasınız genişse eğer, üzerinde sallanarak dinlenebileceğiniz ya da kitap okuyabileceğiniz bir salıncak koyabilir, kendinizi huzura bırakabilirsiniz.

Renkler sizi yansıtsın

Terasta kullanılacak aksesuar ve mobilyaların renklerine dikkat etmek gerekir. Açık hava alanlarında kullanılacak olan eşyalarda renk seçimi doğadaki renkler olmalı. Örneğin çimenin yeşili, güneşin sarısı, çileğin kırmızısı, çiçeklerin rengarenkliği gibi...

Dış mekana uygun halı, kolay yıkanabilir renkli yastıklar ve açık havayı seven bitkilerle donatacağınız terasınız ruh halinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Yeşillik şart

Çiçekleri sevin ya da sevmeyin, teras dekore etmek istiyorsanız mekanınızın, doğallığı ve doğayı temsil etmesi gerekir. Bunun için de, alanınızda bitkilere yer vermelisiniz. Fakat seçtiğiniz bitkilerin bakımının kolay olmasına dikkat edin.

Yazın keyifle zaman geçirmeye doyamadığınız teraslarınızda kışın da vakit geçirmek istiyorsanız, terasın etrafını camlarla çevreleyebilir, böylece terası kış bahçesine dönüştürebilir, kışın da bu çok sevdiğiniz alanın tadını çıkarabilirsiniz.

Emlaktasondakika.com

Teras dekorasyonu Teras dekorasyon fikirleri teras ve bahçe dekorasyonu