mobilya satışı

Mobilya satışında iki haftada yüzde 100'e varan artış!

Dekorasyon 05.04.2017 11:29

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, KDV düzenlemesiyle markalı mobilyalarda satışların patladığını belirtti.

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Başkanı Nuri Öztaşkın, hayata geçirilen KDV düzenlemesiyle son iki haftadır geçtiğimiz yıla göre yüzde 100 artışların gözlendiğinin altını çizdi. 

Öztaşkın: Satışlarda son iki haftadır yüzde 100 ‘e varan artışlar yaşandı

Bu düzenlemeyle geçtiğimiz yıla göre satışlarda yüzde 100'e varan artışlar gözlendiğinin altını çizen Öztaşkın, bu satışların yılsonu rakamlarına yüzde 40 ila 50 oranında yansıyacağını beklediklerini söyledi. Öztaşkın, “Sektörün 80'nini oluşturan markalı mobilya satıcıları, bu rakamlardan oldukça memnun. Bizde sektörün çatı kuruluşu olarak, düzenlemenin devamı için yetkililerle yoğun olarak görüşüyoruz. Öte yandan Nisan 30'da bitmesi beklenen bu KDV indirimini kaçırmamak için vatandaşlar alışverişlerini öne çekti. Bu da sektörün canlanmasını sağladı” dedi.

Ayrıca, bu kararla karlılık problemi çeken sektörün yüzde 85'nının kayıt altına girmesini de beklediklerini aktaran MOSDER Başkanı Nuri Öztaşkın, KDV oranında yeni bir düzenleme olması için çalıştıklarını yineleyerek, bu düzenleme sayesinde hem Devletin hem de mobilya sektörünün kazanacağını belirtti.