küçük odaların

Küçük odalar için büyük fikirler

Dekorasyon Emine Pile 16.10.2016
Yatak odanız küçük hayalleriniz büyükse sizi buraya alalım…
Küçük yatak odalarına tasarım fikirleri sunuyoruz. Küçük yatak odanızı daha fonksiyonel bir hale getirmek istiyorsanız bu konu tam size göre. Küçük metrekare yatak odalarının konforlu, kullanışlı hale getirmek hiç de kolay olmayabilir. Ancak minimum alanlarda maksimum konfor sağlamak imkansız değil.

Küçük alanların daha geniş görünmesini sağlamak için duvar rengi ve aydınlatmayla işe başlayabilirsiniz. Duvarlarda kullanacağınız açık ve parlak renkler, alanın daha geniş algılanmasına yardımcı olur. 
Duvarların tek bir kanadında duvar kağıdı da kullanabilirsiniz: Yatayda uzanan geometrik duvar kağıtları… Mobilyalar ise odaya uygun seçilmeli. Örneğin mobilyaları yatağa entegre etmek iyi bir çözüm. 

Yatak odanızda vazgeçmek istemediğiniz televizyon ya da bilgisayarınız için de yine mobilyalara uyarlayabilirsiniz. Ama odanızın ferah olmasını istiyorsanız “az eşya” konusunda titizlik göstermenizi tavsiye ederiz. Kalabalık oda, küçük alanları daha da karmaşık bir hale getirebilir. Duvara asacağınız tabloların ölçüsünü dik formlarda edinmeniz de odanızın daha genişlemesini sağlayacak unsurlar.

küçük odaların dekorasyonu