home office

Home ofislerin esas oyuncuları!

Dekorasyon Demet Kazan 22.09.2016
Evden çalışmak disiplin ve iş ahlakı gerektiren bir iştir. Bunun için home ofisinizin konforlu ve dikkat dağıtan objelerden uzak olması gerekir.
Çalışma odanızı dekore ederken göz önünde bulundurmanız gereken bazı ince ayrıntılar mevcut. Öncelikle çalışma masanızın ve sandalyenizin dekoratif görünümünün yanı sıra fonksiyonel olması oldukça önemli.

İster modern, ister klasik olsun stilinize uygun seçimler yapmalı ve seçimlerinizin yaptığınız işe uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Şayet tarayıcı, yazıcı, faks cihazı gibi ofis aletleri kullanıyorsanız ya da evraklar ve dosyalar için geniş alanlara ihtiyaç duyuyorsanız çalışma masanızı seçerken de bu ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Uzun çalışma saatleri olan biriyseniz kaliteli ve ergonomik bir çalışma sandalyesi seçmenizlisiniz. Rahat çalışabilmek için sandalyenizi masanıza yakın konumlandırın ve oturma alanının masanın altında kalacak bir yükseklikte olmasına dikkat edin.

İşiniz gereği ekstra aydınlatma ihtiyacınız varsa çalışma masanıza uygun modern ya da klasik, metal ya da ahşap bir masa lambası da edinebilirsiniz.

Home ofisiniz küçük bir alan da olsa, bütün bir salon da olsa odanızı dikkat dağıtmayan objelerle dekore edebilirsiniz. Dekoratif aksesuarlar, çerçeveler, tablolar çalışma odanıza samimi ve sıcak bir hava katacaktır.

İş yaptığınız ve zaman zaman stresli olabileceğiniz çalışma odanızda, modunuzu yükseltecek süs bitkilerinden faydalanabilirsiniz. Süs bitkilerinin dinlendirici etkisi size dinginlik verecek ve iyi hissetmenizi sağlayacak.

home ofis dekorasyon çalışma odası çalışma masası çalışma sandalyesi ofis aksesuarları masa lambası