orjinal dekorasyon önerileri

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik ev dekorasyon önerileri!

Dekorasyon Zeynep Karabağ 29.10.2016
Küçük detaylar ve ipuçları ile evinizdeki yaşantıyı kolaylaştıracak pratik ve orjinal dekorasyon önerileri…
Ayakkabılığa Tepsi: Eski ve kullanmadığınız bir servis veya fırın tepsisinin içine bir parça halıyı ölçüsüne göre keserek yerleştirin. Kışın çamur ve karla eve gelenlerin ayakkabılarını bu tepsiye koyun, antreniz kirlenmesin.

Şemsiyeler: Uzun ve geniş ağızlı herhangi bir eşya size şemsiyelik olabilir. Hatta renkli şemsiyelerden alıp antrede güzel bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Anahtarlar: Eve girdiğinizde anahtarı koyacağınız özel bir alan belirlerseniz eğer, kaybetmez ve sonra saatlerce aramazsınız.

dekorasyon

Odak Noktası: Düz renklerden oluşan bir eviniz varsa, desenli bir odak noktası oluşturun. Bu bir halı,sehpa,vazo ve çiçekler olabilir.

Çekmeceli Eşyalar: Çekmecesi olan eşyalar size depolama alanı verirler. Çekmeceli olan eşyaları tercih edin.

Kablolar: Her yerden fışkıran kablo görüntüsüne dayanamıyorsanız, bir kablo organizatörü edinin ve göz önünden kaldırın.

Telefon İstasyonu: Telefonunuzu sürekli bir yerlere bırakmaktan ve her çaldığında aramaktan sıkıldıysanız, en uygun yer olan mutfakta kendinize bir telefon istasyonu kurun ve şarj aletiyle birlikte orada tutun.

Yataklar: Aslında yataklar iyi birer depolama alanıdır. Bunun için yatak bazında çekmece veya sandık olanı tercih edin.

Çekmeceler: Çekmece içlerinde kıyafetleri düzgün tutmanın birkaç yolu var. Kıyafetleri gruplandırın ve çekmece içinde özel alanlar oluşturun. Boş kutuları atmayın, gördüğünüz gibi kullanılabilirler.

dekorasyon

Genç Odaları: Asın, olabildiğince asarak ve kullanımlarını kolaylaştıracak biçimde dekore edin. Dağınıklığı engellemenin en kolay yolu asmaktır.

Buzdolabı: Buzdolabına her şeyi ağzı kapalı koyun. Hem ömrünü uzatırsınız, hem düzeni sağlarsınız.

Kiler: Konserve ve paketli besinleri saklamak için bir kileriniz yoksa, bir dolabı kiler haline getirebilirsiniz

Baharatlar: Her kavanozun içini açıp ne vardı diye bakmak yerine, kavanozlarının üzerine etiket yapıştırın.

Duvara Monte Raflar: Duvara monte rafları kullanın.Raflar hem dekor açısından modern bir görüntü sağlarken hemde çok amaçlı kullanım alanları var. Yatak odasında.oturma odanızda Duvara monte raflar kullanabilirsiniz

Kuru Gıda: Torbada uzun süre duran bakliyatın kurtlanacağını ve bozulacağını unutmayın. Kuru gıdaları cam kavanozlarda saklarsanız hem şık dururlar, hem uzun süre sağlıklı muhafaza edersiniz.

 

pratik ev dekorasyon orjinal dekorasyon önerileri