gergi tavan

Gergi tavanların tercih sebeplerinde saklı sırlar!

Dekorasyon Demet Kazan 28.09.2016
Tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinen gergi tavanlar şıklıklarıyla göz dolduruyorlar.
Günümüzde gergi tavanlar PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve ortama şıklık katan bir dekorasyon tarzı halini almış bulunuyor. Gergi tavanların esnek bir yapıya sahip olması, ortaya çıkardığı görsel güzellik ve tabii ki fiyat avantajının bulunması tercih edilme sebepleri olarak ön plana çıkıyor.

Çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine gerilip, ısıtılarak form verilen ve harika sonuçlar elde edilen bu teknik her tür tavan tipine uygulanabiliyor. Tavanınızı ister geometrik formlarda olsun ister tonoz veya kubbe yapısında olsun yine de uygulanması olanaklar dahilinde olan bir tavan dekorasyon çeşidi. Esnek yapısı sayesinde her çeşit tavanda özgün tasarım imkanı da bulunuyor.

Gergi tavan tekniği aynı zamanda rahat temizlenebiliyor. Nem ve sudan etkilenmeyen bu teknik toz da tutmuyor. Yani size yaşattığı görsel güzelliğin yanı sıra hijyenik ve steril olması da sağlığınız için olumlu bir getiri oluyor. Rutubetten etkilenmeyen bu özelliği sayesinde banyo ve sauna gibi suyun bol olduğu yerlerde de kullanılabiliyor.

Gergi tavanda kullanılan materyallerin hafif olması montajının pratik hale gelmesini sağlıyor ve boya gerektirmiyor. Ses yalıtımı sağlayan özelliği ile sizlere akustik bir ortam sunarken, dışarıdan gelebilecek sesleri de engelliyor. Esnek yapısı sayesinde dezenformasyonu engeller ve yanıcı değildir. Bu sebeple depremlerden ve yangınlardan etkilenmiyor.

Tavanınıza monte etmek istediğiniz aksesuarlarınız için de sorun teşkil etmeyen bu sistem aynı zamanda sağladığı ısı yalıtımı ile ortama değer katıyor. Pek çok gergi tavan çeşidi bulunuyor ve aralarından seçim yapmaksa tamamen size kalıyor. Gergi tavan çeşitleri ise şu şekilde listelenebilir; Dijital gergi tavan, HD gergi tavan, transparan gergi tavan, hazır gergi tavan, lake gergi tavan, baskılı gergi tavan ve akustik gergi tavan.

gergi tavan hd dijital transparan hazır lake baskılı akustik hijyenik steril dekorasyon duvar ısı yalıtımı ses yalıtımı