uygun fiyatlı dekorasyon

Düşük bütçeli ev dekorasyon fikirleri!

Dekorasyon Zeynep Karabağ 17.11.2016
Düşük bütçe ile evinizi baştan aşağı değiştirip istediğiniz dekorasyona sahip olmak mümkün.
Evinizin görünümünden sıkıldıysanız eğer yenilik yapmanın zamanı gelmiş demektir. Ancak değişim her zaman büyük paralar harcamak anlamına gelmez. Aşağıda sizin için hazırladığımız örneklere bakarak siz de kendi eviniz için ilham alabilirsiniz.

1- Sandalye ve bank

ev dekorasyon fikirleri

İlk örnek mutfak, salon ve yemek odasının bir arada bulunduğu küçük bir daireden. Tam ortaya konulan büyük yemek masası aynı zamanda paravan işlevi görmüş. Ortada bulunmasından ötürü sade bir model yerine daha iddialı olmalı. Ahşap ağırlıklı evde yemek takımı da ahşaptan yapılma. O halde daha özgün bir görünüm için hem bank hem sandalye bir arada kullanılarak ilginç bir takım elde edilebilir.

2- Duvar stickerı

duvar stickerı

Başlıkta belirttiğimiz üzere bu yazının amacı evde dekoratif değişiklik yapmakla birlikte büyük masrafa girmemek. O halde duvarlar evi ucuz yoldan yenilemek için en kestirme yol olabilir. Günümüzde trend haline gelen duvar stickerı yazılama ve desen seçenekleriyle basit ama çarpıcı bir fark oluşturabilir.

3- Orijinal raflar

orijinal raflar

Evde depolama için gerekli olan duvar rafları eğer ilginç bir modelden seçilirse pekâlâ dekorasyonu etkileyebilir. Örnek resimdeki çağdaş yatak odası sanatsal aksesuarlarıyla öne çıkan bir tarza sahip. O halde asimetrik eğri büğrü ama tamamen kendine özgü bir raflık bu odayı tamamlayacaktır.

4- Işıklar

ışıklar

Bir evi olduğundan daha güzel ve parıltılı gösteren şey kesinlikte aydınlatmadır. Bu da demek oluyor ki her evde bulunması gereken ışıkları dekoratif amaçlı değerlendirebilirsiniz. Örneğin yılbaşı gibi özel günlerde satın aldığınız küçük neon lambaları dekorasyonun bir parçası haline getirebilir, böylece yeni lambalar almak zorunda kalmazsınız.

5- Fotoğraflar

fotoğraflar

Yine basit ancak manevi değeri yüksek bir öneri olarak sevdiklerinize ait resimleri çerçeveleyip duvara asmayı düşünebilirsiniz. Eğer fotoğraf çekilmekten hoşlanmıyorsanız daha sanatsal resimler de bir diğer seçenek.

6- İlginç tasarımlar

ilginç tasarımlar

Artık hemen hemen her evde bulunan kitaplıklar sadece çalışma odalarında değil salonda da kullanılabiliyor. Kısacası evinize bir kitaplık almak istiyorsanız standart modeller yerine daha farklı bir sunum tercih edebilirsiniz. Örneğin ahşap paletlerden yapılma mobilyalar oldukça moda. Üstelik maliyet olarak da daha uygun.

7- Harita

harita

Resimde gördüğümüz yatak odası dekorasyonu oldukça özel. Sebebi ise çok lüks eşyalardan oluşması değil. Aksine antika görünümlü parçalara sahip. Günümüzde retro gibi akımlar sayesinde eski eşyalar tekrar değer görmeye başladı. Bu yatak odasında da boyaları dökülmüş, eskitme bir dolap yer alıyor örneğin. Dolayısıyla böyle bir tarzı desteklemek için duvara yine eski bir harita koymak gayet akıllıca. Siz de süslü bir yatak başı yerine eskitme veya yeni bir harita bularak duvarınızı güzelleştirebilirsiniz.

8- Tuvalette resim

tuvalette resim

Şimdiye dek daha çok yatak odası ve salon gibi yerlerden örnek versek de banyo, tuvalet gibi alanlar da evimizin bir parçası. Dolayısıyla bu gibi alanların da dekorasyonunu ihmal etmemeliyiz. Örnek resimde gördüğümüz tuvalet oldukça güzel dizayn edilmiş. İçinde lavabo bulunduğundan şık bir ayna konulmuş. Ancak en dikkat çeken öğe şüphesiz duvardaki resim. Üstelik her tuvalette rastlayamayacağımız bir obje olduğundan tuvalete özgünlük katmış.

9- Duvara resim çizmek

duvara resim çizmek

Bu öneri şüphesiz her eve uygulanabilecek bir fikir değil. Ancak ahşap ağırlıklı ya da rustik tarzı olan bir eviniz varsa gayet hoş durabilir. Resimde merdivenin bulunduğu duvara bir ağaç resmi çizilmiş. Duvardaki kelebek figürü ile birbirlerini tamamlıyorlar.

10- Farkını göstermek

fark oluşturmak

Eğer eve gerekli olan duvar saatleri için sayısız seçenek bulunuyor. Ancak yeni bir duvar saati almak yerine bizzat duvarı saate dönüştürmeye ne dersiniz? Her ne kadar kulağa sıra dışı gelse de örnekte görüldüğü üzere gayet estetik olabilir.

11- Tüm bir mutfak yerine fayansları değiştirin

mutfak fayansları

12- Bir duvarı renkli boyayın

bir duvarı renkli boyamak

13- Banyoda ahşap kullanarak değişiklik yapın

banyoda ahşap kullanmak

14- Farklı renk ve modelde sandalyeler seçin

farklı renk ve modelde sandalyeler

15- Duvarları süsleyin

duvarları süsleyin

16- Bir duvarı tuğla ile kaplatın

tuğla duvar

17- Risk alın: Evin içine salıncak kurun

evde salıncak

18- Fayansları yenilemek yerine kaplama kağıtları satın alın

fayansları yenilemek

19- Duvara yazı yazın

duvara yazı

20- Yeni mobilyalar yerine dekoratif aksesuarlar kullanın

yeni mobilyalar

21- Askılı ve mıknatısı tutucularla malzemeleri asın

askılı mıknatıs tututuları

22- Bitkileri dekoratif olarak değerlendirin

bitkiler

23- Duvar kâğıdı için cesur olun

duvar kağıdı

24- Eski eşyaları yeniden elden geçirin

dekorasyon

25- Ahşap duvarları da boyayın

ahşap duvarlar

26- Nostaljik eşyalarla tarz oluşturun.

nostaljik eşyalar

27- Balkonu dekore etmeyi ihmal etmeyin

balkon dekorasyonu

28- Dikey bahçeler tasarlayın

dikey bahçeler

29- Aklınızı kullanın, kendi süslerinizi yapın

süsler

30- Depolama için sepetler kullanın

sepetler

31- Işık yardımıyla mutfağınızı güzelleştirin

mutfakta ışıklı dekorasyon

32- İlgi çekici kilimler bulun

çekici

Düşük bütçeli ev dekorasyonu ucuz dekorasyon fikirleri uygun fiyatlı dekorasyon