Sultan Makamı / Çağdaş Yapı - Delta Grup - Emiroğlu İnşaat

Çağdaş Yapı - Delta Grup - Emiroğlu İnşaat firmasının Sultan Makamı projesi hakkında bilgi almak ve size özel fırsatları kaçırmamak için bilgi talep edin!

Kişisel Veri Koruma sözleşmesini kabul ediyorum.
Sultan Makamı

Ayşegül Peker, Sultan Makamı'ndaki evinin kapılarını açtı

Dekorasyon Zeynep Karabağ 02.02.2015
Peker Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşegül Peker'in, Çengelköy'deki Sultan Makamı projesindeki evinin dekorasyonu dikkat çekici.
Peker Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşegül Peker'in, Çengelköy'deki 'Sultan Makamı' projesinde yer alan evinin dekorasyonu Mimar Zeliha Değer tarafından gerçekleştirilmiş. 

Tasarımı ve lokasyonuyla benzersiz bir proje olan 'Sultan Makamı', Çengelköy'de ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor. Osmanlı kültürünü modern bir konsept ile harmanlayan Çengelköy'deki 'Sultan Makamı' gerek tasarımı, gerekse lokasyonuyla dikkate değer bir proje olmuş. Muhteşem Boğaz manzaralı projede, Peker Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ayşegül Peker'in kendi evi de yer alıyor. 

ayşegül peker

İç mekan tasarımı Mimar Zeliha Değer'e ait olan evin dekorasyonunda estetik kadar kullanıma ve konfora da önem verilmiş. Evin bahçe katı, misafir ve davetler için; birinci katı, yaşam alanı, sinema ve ana mutfak için; ikinci katı, yatak, soyunma ve buhar odaları; fitness, sauna için; en üst katı ise, ailenin en genç üyesi olan Ayşegül Peker'in oğlunun yaşam katı için ayrılmış. 

<a href='https://www.emlaktasondakika.com/haber-ara/?key=Sultan+Makam%c4%b1'>Sultan Makamı</a>

Dekorasyonunda klasik öğelerin göze çarptığı evde, Theodere Alexander-Althorp koleksiyonu, Maitland Smit, Hancock Moore gibi markaların tasarımları, İngiliz ve Fransız antikalarından esinlenen dünya markalarına getirilen farklı yorumlarla harmanlanmış. Davet salonunda Louis XV, Renaissance, Regency, George II dönemlerinin eserlerine yer verilmiş. Yaşam katında ise, Ralph Lauren markasıyla Amerikan rahatlığı tercih edilmiş. Alt katın girişinde Fransa'da bir şatodan çıkma tablo yer alıyor. Tablolar Türkiye'nin yanı sıra, Fransa ve Amerika'daki müzayedelerden toplanırken; birçok aksesuar Fransa'daki antikacılardan alınmış. Çengelköy'deki sayısız tarihi ağaçlan içinde barındıran 'Sultan Makamı'nda yaşayanlar için VIP araçlar ve özel tekne ile deniz ulaşımı sağlanıyor. 

Evin 120 yıllık bonsailerin kullanıldığı terasıyla, 80 yıllık manolya ve kamelyaların yer aldığı bahçesinin peyzajı da Nilüfer Temel tarafından yapılmış. 

House Beautiful

Sultan Makamı peker grup çengelköy evleri